Babka jogurtowa

ktosia

Member
Lis 13, 2004
203
0
0
Witam
icon_smile.gif

To jest wg. mnie jeden z lepszych przepisów na ciasto jogurtowe
icon_smile.gif
Podał mi go ktoś jeszcze ze starego mniama, niestety nie wiem kto :oops: przepis trochę przeze mnie zmieniony
icon_smile.gif
ciasto wychodzi praktycznie zawsze
icon_smile.gif
dziś znajomi przychodzą i tak sobie o nim przypomniałam, szukałam wśród tutejszych przepisów i go nie zauważyłam, a może komuś się przyda? Naprawdę świetny
icon_smile.gif


Składniki:

4 jajka
450 g mąki pszennej
ok 320 g cukru + cukier waniliowy tak by razem było ok 350g
300 ml jogurtu naturalnego bez cukru (ostatnio trudno zdobyć jogurt naturalny z cukrem
icon_razz.gif
nawet jak sie taki chce ;) )
200 ml oleju
2 łyżeczki proszku do pieczenia
garść rodzynek, raz dałam pokrojone na kawałki suszone morele, rewelacja!

przygotowanie
Jajka z cukrem ubijać mikserem na najwyższych obrotach aż ręka zaczyna odpadać ;) czyli przez ok 10 minut (czas ubijania podobno jest bardzo ważny).
Zmniejszyć obroty miksera, dodać jogurt, dość dokładnie wymieszać, potem wlać olej, a w końcu mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia.
Ciasto połączyć z bakaliami i przełożyć do wcześniej wysmarowanej tłuszczem i wysypanej kaszą manną (lub bułką tartą, jak kto woli) sporej formy do babek z kominkiem.
Piec ok. 45 minut w temperaturze 180 stopni.
Gotową babkę polać polwa, albo lukrem
icon_smile.gif
ja wolę z lukrem
icon_smile.gif


smacznego
icon_smile.gif
 

Penia

Member
Wrz 15, 2004
376
0
0
Znam ten przepis, podawała go na mniamie Rynia2.
 

kuchRen

Member
Lis 1, 2004
414
0
0
A mnie wyszedł totalny zakalec.
Wszystkie składniki użyłam zgodnie z przepisem.No tylko nie miałam tyle jogurtu (150g) więc uzupełniłam śmietaną12%, ale to chyba nie miało znaczenia.
Może foremka nie taka : Piekłam w foremce 23x33, piec wcześniej nagrzałam, więc dlaczego mi nie wyszło :dontknow:
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
W moim przepisie na babkę jogurtową pozostałe składniki odmierza się kubeczkiem po jogurcie i żaden zakalec nie wychodzi.
 

nurthena

Member
Paź 23, 2005
320
0
0
oj a juz sie ucieszylam ze nareszcie przepis naciasto jogurtowe a tu mowice ze zakalec ale w sumie ja zakalec tez uwielbiam :mrgreen: :mrgreen:
 

ktosia

Member
Lis 13, 2004
203
0
0
hehe no trochę komentarze się "przeterminowały" - tzn ja tu za rzadko stanowczo zaglądam
icon_wink.gif
no ale mi nigdy z tego ciasta zakalec nie wyszedł... dziś właśnie zrobiłam i udało sie to ciasto świetnie
icon_smile.gif
 

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
Upiekło się
icon_biggrin.gif

Zakalca brak
icon_biggrin.gif

Oczywiście musiałam już gorące ukroić, bo nie doczekałabym
icon_wink.gif


Ja zrobiłam jedną porcję z olejkiem pomarańczowym + torebką kisielu pomarańczowego.
A drugą porcję z 3 łyżkami ciemnego kakako.

Ciemną warstwę wylałam na jasną i zamieszałam lekko widelcem.
Wszystko w dużej płaskiej blaszce.
Piekło się 55 min w temp. 170-180 stopni na termoobiegu.
 

Załączniki

  • P5010119.JPG
    P5010119.JPG
    25.1 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator: