Polędwiczki wieprzowe w skorupce chrupiącej zamknięte*

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
To nie jest przepis mego autorstwa, ale jest tak smaczny, że się nim dzielę.

2 polędwiczki wieprzowe - około pół kilograma
dwie łyżki musztardy - typu Dijon
jedna średniej wielkości biała cebula
miąższ z dwóch bułek kajzerek
sól,
świeżo zmielony czarny pieprz
odrobina tymianku, odrobina rozmarynu
pół kostki masła
łyżka oliwy

Polędwiczki obsmażamy na łyżce oliwy, do której dodajemy łyżkę masła. Kiedy mięso ślicznie i lekko obrumienione ze wszystkich stron, zdejmujemy je z patelni i odstawiamy na bok, by trochę ostygły. Mięso po zdjęciu z patelni solimy i mocno pieprzymy.
Skorupka:
cebulę kroimy w kostkę najdrobniej, jak tylko się uda. Do patelni, na której obsmażaliśmy mięso dodajemy dwie czubate łyżki masła, doprowadzamy do spienienia i w tym momencie wrzucamy cebulę. Cebulę smażymy kilka chwil w gotującym się maśle - dosłownie pół minuty, cały czas mieszając. Zdejmujemy patelnię z ognia i dodajemy dokładnie rozdrobniony miąższ z bułek - dodajemy go tyle, by całość nie była zbyt sucha - masa ma być wilgotna i dać się swobodnie formować. Masę doprawiamy solą, pieprzem, rozmarynem i tymiankiem.

Na mięso nakładamy dość grubą warstwę musztardy z jednej strony [tej o największej powierzchni]. Na musztardę nakładamy warstwę nadzienia, formując z niej ładne "przykrycie".
Tak przygotowane mięso układamy w wysmarowanym oliwą naczyniu i zapiekamy w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez około 30 minut.
Kiedy skorupka pięknie zbrązowieje - znak iż potrawa gotowa. Mięso wyjmujemy z piekarnika i wcinamy.
Z tą potrawą najbardziej nam smakują pomidorki w sosie vinegrete.

Smacznego!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
zrobiłam :D pychotka
mniam.gif
 

Załączniki

  • poledwiczki100_7616podpis.JPG
    poledwiczki100_7616podpis.JPG
    27.3 KB · Wyświetleń: 0

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,667
2,967
113
To przepis Bajaderki, robilam wielokrotnie, pyyycha.
icon_smile.gif
daumen.gif
 

bielok

Member
Sie 11, 2008
19
0
0
Cześć
icon_smile.gif


adrijah @ 13 Jul 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=727552zrobiłam :D pychotka
mniam.gif
Tak patrze i patrzę na zdjęcie mięska .......... stary jestem i ślepy, okulary leżą obok sięgać mi sie nie chce ...... ale widzę czerwone mięsko ...
patrząć na pieknie przypieczona skorupkę sądzę ze zdjęcie potrawy zrobione po upieczeniu a przed podaniem .........

i tak sobie myślę ze jeśli miesko po upieczeniu jest czerwone to było peklowane
icon_sad.gif

A peklowanego mięska nie poddajemy temperaturze powyżej 120stC ponieważ wydzielają się rakotwórcze coś tam .........



Oczywiście tak tylko ględzę bo sam zawsze jak pale ognisko zawsze spożyję kiebłaskę smażoną na patyku także peklowaną
icon_smile.gif




Pozdrawiam
bielok
 

burek

Member
Cze 19, 2006
1,930
0
0
Robiłam już dwa razy.
Mój amator polędwiczek lubi je lekko krwiste, więc wybieram dla niego grubaski a dla siebie chudziaski.
icon_wink.gif

Pychota.
icon_biggrin.gif



PS. Bielok, nie peklujemy mięska. Nie patrz na zdjęcia tylko poczytaj przepis. ;)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bielok

Member
Sie 11, 2008
19
0
0
cześć
icon_smile.gif


burek @ 28 Aug 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=743777PS. Bielok, nie peklujemy mięska. Nie patrz na zdjęcia tylko poczytaj przepis. ;)
przeczytałem - dlatego napisałem tego posta .........
prawdę mówiąc czerwone nie peklowane mieso - to miesko surowe (mylę się?) ..... poddane obróbce termicznej powinno byc szare ......
no chyba że sa jakieś odstępstwa od normy
icon_smile.gif
?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Też znam ten przepis z mniama
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,667
2,967
113
Dziś (sorki, że dopiero) sprawdziłam i rzeczywiście są z Mniama - Grzegorzowe. Znów je robię.
lecker.gif
 

Alga

Member
Paź 4, 2005
62
0
0
Bardzo, bardzo dobre wyszły te polędwiczki! Zrobię jeszcze nie raz
icon_biggrin.gif


DSC_8146b.jpg
 

Załączniki

  • DSC_8146b.jpg
    DSC_8146b.jpg
    177.6 KB · Wyświetleń: 4