Camembert w złocistej panierce

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
CAMEMBERT W ZŁOCISTEJ PANIERCE

Składniki na 4 porcje

• 4 sery camembert
• 3 jajka
• 3 łyżki tartej bułki
• 4 łyżki mąki
• grubo zmielony pieprz
• olej do smażenia
• konfitury wedle upodobania - ja daję borówkowe, żurawinowe a czasem truskawkowe

Etapy przygotowania

1. Serki wkładamy do lodówki i mocno je schładzamy. Najlepiej włożyć je poprzedniego dnia do lodówki. Po schłodzeniu wyjmujemy i każdy serek przecinamy poziomo na pół.
2. Jajka roztrzepujemy z mąką, bułką i pieprzem. Maczamy w nich każdy kawałek sera i smażymy z obydwu stron na złotawy kolor.
3. Podajemy na gorąco z konfiturami do bagietki. Świetnie smakują też z oregano.




POLECAM GORĄCO WSZYSTKIM FANOM SERÓW I NIE TYLKO!!!

 

Arabeska

Member
Lut 27, 2006
1,859
0
0
Uwielbiam ten serek - bo to błyskawiczne i bardzo proste danie.
Do panierki używam nieco mniejszej ilości produktów - mi wystarczy bowiem tylko 1 jajko i odrobina bułki tartej do obtoczenia.

W wersji bardzo wykwintnej panierkę robię z pistacji i serek podaję polany ostrym sosem truskawkowym.
Dla zainteresowanych dokładny przepis zamieściłam na moim blogu
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Z pistacji panierki nie robiłam. Staram się unikać wszelkiego rodzaju orzechów, bo mam na nie uczulenie.
icon_sad.gif

Ale wygląda ślicznie
icon_smile.gif

Pamiętam, camemberty zaczęłam jeść, jak jeszcze mój Ojciec przywoził je z Niemiec. Właśnie smażone, bo wówczas surowe mi nie smakowały .Na szczęście, od tamtego czasu nabrałam rozsądku i wiem, że surowe też są wspaniałe.
icon_smile.gif


Co do dodatków, lubię żurawinę, konfiturę z czarnego bzu, konfiturę malinową lub truskawkową. Na zdjęciu które linkuje polany mam właśnie camembert dżemem truskawkowym( takim wyciskanym z butelki, którym można wzorki robić).