Pyszna surówka z kapusty pekińskiej

Z

zyglis

Guest
Znalazłem i przekazuję przepis na naprawdę pyszną sałatkę.

Składniki: raczej mała główka kapusty pekińskiej, 1 zielony ogórek nieduży, 1/2 sredniej cebuli, 1/2 łyżeczki czosnku granulowanego, +- pół szklanki gęstej śmietany, 2 łyżki majonezu, 1 średnia marchew, sok z 1 cytryny, cukier i sól do smaku.
Wykonanie: kapustę poszatkować, ogórek obrać, przekroić wzdłuż i łyzeczką usunąć nasiona, tak przygotowanego ogórka pokroić na cienkie półplasterki, cebułę pokroic w cienkie piórka, marchew obrać i zetrzeć na nitki.
Poszatkowaną kapustę posypać solą, wymieszać i odstawić na 20 minut, poczym lekko odcisnąć powstały sok. Teraz dodać ogórka, cebulę czosnek, marchew, całość wymieszać, skropić sokiem z cytryny, dodać do smaku cukier aby uzyskać lekko kwaskowy smak. Śmietanę wymieszać z majonezem i zalać surówkę. Po wymieszaniu, odstawić do lodówki na okolo godzinę

Surówka ta nadaje się świetnie do dań zarówno mięsnych, jak i rybnych.

Przepis ten znalazłem na stronie Czarna Oliwka Serwis kulinarny2.pl. Autor: ozzy
Dokonałem lekkiej modernizacji, przez dodanie marchwi. Jeśli idzie o majonez to kwestia smaku. Ja daję 3 łyżki gęstej śmietamy i 1 łyżkę majonezu.
Bardzo jestem ciekaw komentarzy, a wszystkim zainteresowanym, przesyłam Pozdrowienia
 

gohha

Member
Sty 12, 2005
2,824
0
0
To ja opinię swą napiszę: pyszna sałatka, tyle, że miast śmietany jogurtu
użyłam
icon_smile.gif
 

kajorek

Member
Wrz 14, 2004
370
0
0
zaserwowałam surówkę do smażonej tołpygi i pieczonych w piekarniku ziemniaków
tyle pochwał co ja dzisiaj zebrałam :mrgreen: to do końca roku by starczyło

i to nie tylko od męża - na obiedzie był teść
mnie również bardzo smakowała ta surówka - tylko zamieniłam czosnek granulowany na świeży
icon_smile.gif
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
moja pierwsza, ale napewno nie ostatnia salatka z pekinskiej :mrgreen:
naprawde wysmienita tylko u mnie bez majonezu i z jogurtem
 

dea

Member
Lis 20, 2005
346
0
0
Zrobiłam do niedzielnego obiadu,wszyscy się zachwycali.Naprawdę pyszna ta surówka,na stale wspisała sie do mojego menu:)
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Podnoszę
icon_mrgreen.gif

Robiłam ją jakiś czas temu ale zapomniałam napisać
icon_redface.gif

Pyszna pyszna i jeszcze raz pyszna
mniam.gif
 

Xavierka

Member
Lip 13, 2009
137
0
0
Zamiast marchewki dodałam czerwoną paprykę drobno pokrojoną w kostki i wyszła pyszna.

Bardzo pyszna surówka.
lecker.gif