Surówka z białej kapusty

borgia

Member
Wrz 22, 2004
368
0
0
1/2 główki białej kapusty,
4 dymki razem ze szczypiorem,
2 marchewki,
5 łyżeczek octu winnego,
1 łyżeczka cukru pudru,
1 łyżka musztardy,
300 ml kwaśnej śmietany,
1 pomarańcza,
sól, pieprz.

Kapustę oczyścić i poszatkować dosyć cienko. Marchewki obrać, umyć rzecz jasna i zetrzeć na grubej tarce. Zielone cebulki pokroić w plasterki, szczypior posiekać. Wszystkie warzywa przełożyć do dużego garnka.
Na patelni wymieszać ocet, 2 łyżki wody, cukier, sok z całej pomarańczy i musztardę. Mocno podgrzać i doprawić solą i pieprzem. Wlać śmietanę, dokładnie wymieszać trzepaczką rózgową cały czas podgrzewając tym razem na małym ogniu, aż sos zgęstnieje. Nie gotować!!!
Sos wylać na surówkę, wymieszać i odstawić, aż przestygnie. Przełożyć do salaterki i podawać.


907.jpg
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Podoba mi się, ale czy sok pomarańczowy jest bardzo istotny? Czy można go zastąpić cytrynowym, czy raczej wtedy straci swój charakter?
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
mnie tez sie podoba, moze bym jutro zrobila do obiadu ale...

kwasna smietana to taka z 18 %? to mnie sie na pewno zwarzy jak znam swoje szczescie, nawet jak ja posole i zahartuje, bo ja taka zdolna jestem...

pzdr
yenn
 

borgia

Member
Wrz 22, 2004
368
0
0
Sok cytrynowy chyba za bardzo ją zakwasi... myślę, że straciłaby dużo. Ma lekki, leciuteńki posmak pomarańczowy. A co do śmietany... Yenulka... ja zawsze daję taką zwykłą 18 - jeszcze się nie zwarzyła... Następnym razem zrobię zdjęcie sosu...
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
borgia, to ja zaryzykuje :mrgreen: zrobie jutro do obiadu, mam w planach kurze nogi w Anusiaczka, mysle ze ta surowka bedzie w sam raz do tego

pzdr
yenn
 

borgia

Member
Wrz 22, 2004
368
0
0
Trzymam kciuki za... siebie. Bo to będzie mój debiut na tej stronce. :mrgreen:
 

Bogda

Member
Lut 22, 2005
14
0
0
Zrobiłam dokładnie według przepisu, tylko kapustę posoliłam zaraz po szatkowaniu, żeby trochę zmiękła i potem do sosu nie dawałam już soli. Bardzo, bardzo smakowita surówka. Borgia, debiut jak najbardziej udany.
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
Tak jak obiecywalam zrobilam w sobote na obiad - pychota kapustka chrupiaca, sosik mniamusny - no po prostu rewelacja. Borgia, dzieki za super przepis :cheers:

pzdr
yenn
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
no i ja zrobilam
icon_smile.gif


Kiedy zrobilam pierwszy raz, nie wyszlo mi bo uzylam mlight smietany i nie smakowalo tak jak nalezalo.
Dzisiaj zrobilam z normalna smietana ( 14%) i wyszlo pysznie!!! Naprawde bardzo dobra
icon_smile.gif