chleb tostowy o aromacie pizzy (dla leniwych, bo z maszyny)

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
długo szukałam przepisu na idealny chleb tostowy (bo sklepowe są nie tylko drogie, ale zawierają bardzo niezdrowe składniki zapobiegające pleśnieniu) - niestety wszystkie, które wypróbowałam były mdłe i bez wyrazu.

posiłkując się innymi przepisami, wyszedł mi taki i o dziwo jest pyszny!


Skladniki:

szklanka (250ml) letniego mleka
100g rozpuszczonego masla (albo margaryny)
1 jajko rozkłócone
1 czubata lyzeczka soli morskiej
1 lyzeczka plynnego miodu
500 g mąki typ 650
1 opakowanie suchych drożdży (7g) lub 25 g żywych*
1 plaska lyzeczka cukru
5 suszonych pomidorów pokrojonych w kostkę (myślę, że można zastąpić płaską łyzeczką koncentratu)
2 łyżeczki przyprawy do pizzy (ważne żeby było oregano i bazylia)

włożyć wszystko do maszyny i włączyć program ,,samo wyrabianie" a kiedy program się skończy, włączyć ,,samo pieczenie".

*jeśli drożdże zywe, 15 minut wcześniej zrobić rozczyn z tej łyżeczki cukru, drożdży i łyzeczki mleka i mąki)

W zamyśle miał być do tostów, ale jest bardzo smaczny, więc nadaje się do normalnych kanapek.
Urósł pod samą kopułkę.

Po wystygnięciu poktoiłam w kromeczki pasujące do mojej tostownicy i zamroziłam.

przed wsadzeniem do tostownicy:


po wyjęciu do tostownicy:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
mi też wychodzą zbyt duże, ale po prostu,kiedy ostygł wykroiłam go tak jak trzeba, a to, co zostało, zjadłam z pomidorem,mozaellą i świeżą bazylią
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Tostowy Magdy z M tez mi wyszedl olbrzymi i do tostera nie bylo szansy g owlozyc Moze pomniejszyc ilosci skladnikow, co Malgosmi ? ;)
Nie pokombinowalabys ? :roll: :mrgreen:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
ja robiłam w maszynie i wyszedł tak akurat, mam AFK
icon_smile.gif


ale można podzielić na pół i po sprawie
icon_smile.gif
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Akurat ten moj na pol, to z kolei byloby za malo
icon_sad.gif
wiec ciecie w ten sposob odpada. Z czystej wygogy lepiej dopasowac ilosc skladnikow tak, aby wychodzil z maszyny chlebek mniejszy ;)

Ahia, Malgosiu, a cz Twoj sie ladnie zapiekal ? Chodzi mi o kolorek, bo tem moj tak ... ciut nie bardzo, a przeciez inne tostowe gotowe zapiekaly sie czy w tosterze, czy sandwiczu bardzo fajnie.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
nie rozumiem.. jak to sie nie zapiekał??? :shock:
icon_sad.gif


A robilas z przepisu dziada? Bo ten mój to jest zmodyfikowany przepis dziada z książki dołączonej do kamienia i cośtam wziełam z przpeisu MzM.

dla mnie te proporcje są w sam raz, trochę się rynienka robi, to prawda, ale wolę rynienkę niż zbity od za dużej ilości maki chlebek...

dziś lub jutro poeksperymentuję z ajwarem i dam znać (chcę zrobić paprykowy)
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Zadnych rynienek, piekna kopulka. Przepis Magdy z M. Bardzo ladnei wyszlo wszystko, tylko chleb za duzy Stad pomysl zmenijszenia ilosci skladnikow, aby pasowaly do opiekaczy. Obkrajac na mneijsze nie chce, bo lubie ze skorka. Jednak nie zapiekal sie, tzn nie rumienil tak szybko i chetnie, jak wszystkie kupne do tej pory.
A sprzet opiekajacy caly i zdrowy i opiekajacy ladnie dalej. moze to przypadkowe i jednorazowe ? Nie wiem.... Dlatego pytam.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
acha, to ja wreszcie rozumiem. chodzi Ci o to, zeby był nizszy.. . mam pionowe wiaderko i jełsi by miął być przystosowany do tostownicy to byłby małym kwadratem... no ale może to jest pomysł... wiesz co, spróbuję z 2/3 i dam znać
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Moje forma w maszynie tez podluzna jest, wiec moglam od razu mowic, ze chodzi mi o nizsza wysokosc chleba. :roll: :mrgreen:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Jotha, upiekłam dziś ten chlebek z całej porcji (pomijajac drobny ;) fakt, że miałam tylko 70 g masła, nie miałam mleka-wiec dałam wodę i zapomniałam o :roll: jajku ) aleeee...
piekłam w programie superszybkim - 58 minutowym. Wyszedł tylko o cm za duży w stosunku do tostownicy. Pierwszy raz użyłam programu poniżej godziny i muszę powiedzieć, że jestem mile zaskoczona.

acha,zamiast pomidorów dałam 4 dłuże łyzki ajwara.

18wu.jpg


41bq.jpg


32xv.jpg


21ue.jpg
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Piekny !
Mam ajwar wlasnie ;) Rzuce okiem na skladniki... czy mam inne tez
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
dzięki! i nastepnym razem to bym dała jeszcze więcej tego ajwaru niż dałam. No i dałam za duzo cukru, , w ogóle jak na nieudany chlebek ("błędy": za dużo cukru, za mało masła, brak mleka, brak jajka, brak miodu, wypiek jednogodzinny a nie jak normalnie 3 godzinny) to jest bardzo udany :mrgreen:
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
To sie juz miesza. Probram jakos 1:58....
Zamiast masla mam oliwe (jakos zawsze jesli wlewam, to wlasnie ja). Mleko mnie zaskoczylo, bo ... cos mu sie stalo
icon_sad.gif
, ale na szczescie byl inny kartonik. I dobrze, ze nie dalam miodu, bo dopiero doczytalam, ze plaska ! lyzeczka cukru miala byc. A wsypalam normalna. :dump:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
1:58 to dwa razy tyle co mój, to jednak duży będzie
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
chciałam sobie pomalować kromkę ajwarem... poszłam do kuchni i co? zjedli cały :mrgreen:
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Jakos szalenczo nie rosnie, a jak pachnie !!!
Czyzby juz sie piekl ? Dziwne.... :dump: