Chleb ziołowy

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
2 szklanki maki pszennej 650
1 szklanka mąki pszennej z pełnego przemiału (pszenica drobno zmielona w młynku lub maka graham)
1 szklanka wody
1,5 łyżeczki soli
1 łyżeczka cukru
1 łyżeczka majeranku
1 łyżeczka bazylii
1 łyżeczka tymianku
2 dag drożdży



Drożdże rozpuścić w kilku łyżkach wody i połaczyć kilkoma łyzkami mąki i cukrem, tak a by konsystencja była gęstej śmietany. Zostawić do wyrośnięcia na 15 minut.

Połączyć wszystkie składniki i albo wyrobić ręcznie, albo robotem. Pozostawić ciasto, żeby podwoiło objętość, wyrobić jeszcze raz, uformować bochen, lub włożyć ciasto do keksówki i pozostawić do wyrośnięcia. Upiec w 200 stopniach, ja sprawdzam czy chleb jest upieczony pukając w niego, jeżeli dudni tak głucho to w porządku, ostudzić na drucianej kratce.

Można po wierzchu posmarować żółtkiem roztrzepanym z mlekiem i posypać sezamem, siemieniem albo słonecznikiem.
 

borgia

Member
Wrz 22, 2004
368
0
0
Gusia... ale fajnie, że go wpisałaś. Mogę pochwalić. Muszę pochwalić. Chlebuś jest pyszny i wszedł do menu na stałe. Wszystkim smakuje i wszyscy chwalą. Polecam. Udało mi się wyszarpać go Gusi kiedyś...
 

Mudiwa

Member
Cze 22, 2009
13
0
0
Jak juz sie u Was zarejestrowalam, to trzeba to wykorzystac
icon_smile.gif
Zrobilam wiec chleb ziolowy. Wyglada jak w zalaczniku (mam nadzieje, ze mi sie uda dolaczyc zdjecia
icon_smile.gif
)
 

Załączniki

  • P1030255.JPG
    P1030255.JPG
    60.2 KB · Wyświetleń: 0
  • P1030258.JPG
    P1030258.JPG
    62.6 KB · Wyświetleń: 0