Pasztet kurczakowo-wątrobiano-naciowy

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Składniki:
1 kurczak wyłowiony z rosołu i obrany z kości i chrząstek
0,5 kg wątróbki indyczej
cebula
pieczarek sztuk kilka (5?)
bułeczka
garść posiekanej natki pietruszki
jajko
sól, sól ziołowa b/glut.sod., pieprz, gałka muszkatołowa, majeranek

Wątróbkę usmażyłam, dodusiłam z cebulą i pieczarkami, pieprząc i soląc i majerankując. Gdy wystygło - zmieliłam wraz z kurczakiem i bułką namoczoną w rosole. Do masy dodałam jajko, gałkę, dosoliłam i dopieprzyłam i ogólnie dosmaczyłam i wrzuciłam drobno posiekaną natkę pietruszki i porządnie wymieszałam.
Piekło się toto w piekarniku w temp. ok. 180 st. C. przez ponad godzinę. Teraz pasztet stygnie. :wink:

Jutro napiszę, czy rodzina się zachwyciła jego smakiem. :mrgreen:
Jeśli nie zachwyci się - skasuję posta... :dump: :mrgreen:

Dopisek z dnia następnego:
Nasza domowa najwyższa instancja smakowa (czyli moje dziecko :mrgreen: ) pasztet zaakceptowała. Męża smakiem się nie przejmuję, bo jemu smakuje wszystko co zrobię, więc jego zdanie nie jest miarodajne... :mrgreen:
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Jaka jest konsystencja tego pasztetu? Czy to takie abrdziej do krojenia czy smarowania?
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Kroi. Troszkę suchawy - pewnie z powodu braku boczku, czy innej słoniny, ale ok. Poeksperymentuję następnym razem z dodatkiem tłuszczyku.
icon_smile.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Johasiu zrobiłam Twój pasztet
jezyk23ng.gif
w nocy wyjęłam jeszcze gorący i już jedliśmy :lol:
Nie miałam za dużo mięska z kuraka, więc z dwu ćwiartek zrobiłam i resztki wątróbki.
Jest przepyszny, nie wysechł i da się go ładnie rozsmarować - może to dlatego, że nie zachowałam odpowiednich proporcji i bułki nie miałam siłki odcisnąć
icon_biggrin.gif


To pasztet dla tych, którzy nie przepadają za dominacją smaku wątróbkowego.
Johasiu, to najlepszy pasztet jaki do tej pory jadłam
jezyk23ng.gif
Dziękuję
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
No proszę - jeszcze raz okazuje się, że przepisy wymyślone na prędce i metodą na_winie, są najlepsze... :mrgreen:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Ten pasztet jest suuuper :lol: gdy się go wsadzi do foremki muffinkowej to ma się fajne porcyjki pasztetu.
Muffinkę pasztetową zawijam w woreczek foliowy i wsadzam do zamrażarki, a jak odmrażam to mam ciepłą porcyjkę pasztetową dla jednej osoby :lol:
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
dziś upichciłam ten pasztet i właśnie go wpylam :lol: pyszność :lol: mnia mniam :lol: :lol: :lol: :lol:
ludzie róbta ten pasztet !!!!!!!!!
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
za duzo wątróby dla mnie
icon_sad.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0