Digestive biscuits

tudik

Member
Paź 29, 2004
550
4
18
25 dag maki pelnoziarnistej
1 lyzeczka proszku do pieczenia
12,5 dag masla
5 dag cukru
1 duze jajko(roztrzepane)
szczypta soli

make z proszkiem przesiac do miski, dodac maslo i rozetrzec palcami.dodac cukier, jajko i wyrobic ciasto.walkowac, wycinac krazki,kazdy lekko ponakluwac widelcem.wierzch ciastek lekko posmarowac odrobina zimnej wody.piec 12-15 min w 220 C.

12,5 dag maki
szczypta soli
1 lyzka mleka
7,5 dag masla
12,5 dag platkow owsianych(sredniej grubosci)
1 lyzeczka sody
1 lyzka cukru

robic jw, piec okolo 20 min w 200 C
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Robiłam te ciasteczka z obydwu przpepisów i jestem zachwycona! Oba, ale te z mąki pełnoziarnistej (ja uzyłam mąki pszennej razowej) są rewelacyjne i lepsze niż sklepowe

polecam wszystkim (uwaga! są bardzo sycące!)
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
To wklejam zdjęcie digestivów z pierwszego przepisu Tudik.Faktycznie sa przesmaczne i bardzo sycące,ale to dobrze,bo zjadamy mniej i na dłużej starczają :mrgreen:

146403.jpg
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Zrobiłam :!: Mój brat uwielbia digestive, więc specjalnie dla niego
icon_smile.gif
(mimo że jest głupi i podły, ale ja jestem kochaną siostrą
icon_smile.gif
)

Więc zrobiłam z obu przepisów, oba ciasta zagniotłam w jakimś niewiarygodnym tempie- odsmażałam jednocześnie naleśniki i zdążyłam je zagnieść między jednym a drugim dosłownie :mrgreen: rozwałkowałam szybciutko i na blaszkę, piekły sie tez b. szybko.

Mój brat twierdzi, że te z płatkami są podobne do digestive, a te drugie za słodkie :shock: ale przecież cukru jest tyle samo, zresztą prawdziwe digestive są z mąką pełnoziarnistą, więc myslałam że te drugie beda lepsze. Ale cóż, sama nie próbowałam, zapuszkowałam kilka i w niedziele napisze jak mi smakują
icon_smile.gif


Przepis mi sie bardzo podoba i ląduje w moim żółtym zeszyciku.
 

Ziarenko

Member
Wrz 13, 2004
456
1
0
Przepis na te ciacha leżał u mnie na biurku od kilku tygodni jak wyrzut sumienia.
Dzisiaj zrobiłam - bardzo dobre. Coby było jeszcze zdrowiej zrobiłam z brązowym cukrem. Mniam
Acha, nie wycięłam kółek tylko misie, hipopotamy i słonie - to chyba niezbyt stylowo, prawda? ;)
 

tudik

Member
Paź 29, 2004
550
4
18
Przepis na te ciacha leżał u mnie na biurku od kilku tygodni jak wyrzut sumienia.
Dzisiaj zrobiłam - bardzo dobre. Coby było jeszcze zdrowiej zrobiłam z brązowym cukrem. Mniam
Acha, nie wycięłam kółek tylko misie, hipopotamy i słonie - to chyba niezbyt stylowo, prawda? ;)
zrobilas safari digestive :mrgreen:
 

Ziarenko

Member
Wrz 13, 2004
456
1
0

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Zrobiłam, zrobiłam!
icon_smile.gif

Wypróbowałam oba przepisy. W II sposobie - ciasto wyszło strasznie kruche, zagnieść się nie dawało w jednolitą masę. Czy tam aby na pewno nie powino być jajko, tak jak w przepisie I? W każdym razie, ja 1 jajko dodałam, bo inaczej nic by z tego nie wyszło.

Robiłam z dwóch róznych mąk: do I sposobu dodałam mąki pszennej razowej graham (tylko taką miałam), a ciastka z II przepisu robiłam z mąki żytniej razowej + otręby wielu zbóż. Oba rodzaje ciastek wyszły smaczne, choć dla mnie stanowczo za mało cukru w II przepisie (tylko 1 łyżka?). Następnym razem - dodam tyle samo co wg przepisu I.

Summa summarum - ciasteczka z I przepisu jak dla mnie są smaczniejsze. ;)

degistivebiscuits18di.jpg

po lewej stronie - z mąki pszennej razowej graham; po prawej stronie - z mąki żytniej razowej
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
dla mnie też Bardzo je lubię i stanowczo lepsze są z graham niż z razowej. Rzadko je robię (właściwie tylko kiedy znajdę jakąś pełnoziarnistą mąkę, kórej lada dzień konczy się przydatność do spożycia - hehe, ostatnio piekłam z KILOGRAMA!), bo niedobrze się wałkują.

Ale są super, no i w sam raz dla ludiz na diecie, bo dwoma sie mozna zapchac
icon_smile.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
ciekawe co by wyszlo bez walka :dump:
da sie ugniesc recami, czy raczej nie?

Ale Dziuni konkursowe wyszly.
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0

tudik

Member
Paź 29, 2004
550
4
18
faktycznie ciezko je walkowac.ale na tym polega ich urok
 

Liv

Member
Maj 3, 2006
621
0
0
Zrobiłam ciasteczka według pierwszego przepisu.Bardzo dobre - no i "zdrowe" - można jeść bez wyrzutów sumienia.