Babeczki jabłkowe z kokosową bezą

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
składniki na ciasto:

2-3 żółtka
1/2 kostki margaryny
1,5 szkl mąki
1/2 szkl cukru drobnego lub pudru
1 op cukru wanilinowego
1 łyżeczka proszku do pieczenia

Wszystko razem zagnieść, podzielić na 1/3 i 2/3. 1/3 włożyć do zamrażarki, a 2/3 do lodówki.


składniki na nadzienie:

jabłka duszone jak do naleśników lub starte na tarce i wymieszane z cukrem i cukrem wanilinowym
2 białka
1/2 szkl cukru drobnego lub pudru
1 op wiórków kokosowych (80-100 g)

Białka ubić z cukrem na sztywno, wymieszać z wiórkami.



Foremki babeczkowe wysmarować masłem i wysypać bułką tartą. Ciasto z lodówki rozwałkować cienko i wylepić nim foremki. Nałożyć po łyżce jabłek, na to po łyżce bezy. Mocno zmrożoną resztę ciasta zetrzeć na tarce i posypać babeczki po wierzchu. Upiec i jeść
icon_smile.gif


babeczkajabkowazbez19lx.png



babeczkajabkowazbez50vh.png



babeczkajabkowazbez48ks.png
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Pastelko, masz bardzo sprawne rączki - cudnie wyglądają te babeczki :lol:

Piękne zdjęcia, aż chce się wgryźć w monitor. Przepysznie wyglądają
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Czyli kolejny przykład na to, że zdjęcie przy przepisie jest niezmiernie ważne
icon_smile.gif


A co do tych babeczek, to przecież nic innego jak małe szarlotki
icon_smile.gif
Ameryki nie odkryłam 8)
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Pomysl wydaje mi sie byc wysmienity !

Kurcze... chyba sie skusze ;) Ile ich wychodzi ?
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Kurcze nie wiem... ale mam 24 foremki i na pewno wszystkich nie wykorzystałam, parę zostało
icon_smile.gif
zresztą, zależy na jaką grubość sie wałkuje ciasto. Mi trochę tej bezy zostało, więc musiałam podokładać trochę na babeczki i wyszło dużo jej
icon_smile.gif
 

fergie0

Member
Paź 26, 2007
10
0
0
tak sie zastanawiam w jakiej temperaturze piec te babeczki bo piekłam juz raz i jak patrzyłam na przepisy to zawsze było napisane w dobrze rozgrzanym piekarniku.
dontknow.gif

a piec je na pewno bede bo wygladaja smakowicie :D
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Chyba w podpisie sobie w końcu umieszczę
icon_mrgreen.gif
, że mój piekarnik jest szalony i nieobliczalny, piekę ciasta w 120-150 st ale nikomu nie polecam tak niskiej temperatury bo wiem że u innych w ten sposób nie wychodzi... moja niezawodna metoda to znaleźć podobne ciasto (czyli dowolne kruche babeczki z nadzieniem) i zobaczyć w jakiej temp piecze się je u normalnych ludzi w normalnym piekarniku
icon_smile.gif
 

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Troszkę inaczej zrobiłam, ale inspirowałam się tymi babeczkami, więc tu wpisuję opinię.
Pyszne są.
Przepis na kruche ciasto miałam inny i beza jest z mielonymi orzechami, a posypane krokantem orzechowym.
I jednego dnia upiekłam spody, a drugiego dokładałam jabłka z bezą i dopiekałam ok. 15 minut.

Edytuję, żeby dopisać, że mielone orzechy dodawałam całkiem na oko. Tak myślę, ile ich mogło być...2-3 łyżki
gruebel_2.gif
mniej - więcej.

Bardzo dobre!
lecker.gif

Paulinko, dziękuję za wzór.
icon_smile.gif


Zdjęcie trochę zbiorowe, ale to te maluchy obok ślimaczków
icon_smile.gif


3urodziny_Lenki_041.jpg
 

Załączniki

  • 3urodziny_Lenki_041.jpg
    3urodziny_Lenki_041.jpg
    868.6 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Skorzystałam z pomysłu LeNinki i zamiast kokosu, dałam do bezy mielone orzechy i migdały. Nie ścierałam też ciasta na wierzch babeczek, tylko posypałam je krokantem orzechowym. Dzięki temu ciasta wystarczyło mi na 24 babeczki. Foremek przed wyklejaniem ciastem niczym nie smarowałam i nie wysypywałam. Do duszonych jabłek ( ze słoika) również dodałam kilka łyżek mielonych orzechów i łyżeczkę przyprawy do szarlotki Kamisa. W cieście zmniejszyłam ilość cukru do 1/4 szklanki.
Babeczki są przepyszne - kruche, delikatne i aromatyczne. Dziękuję Paulince za przepis i LeNince za inspiracje!
anbetung.gif
cvety.gif

babeczki_z_jab_kami_i_orzechow__bez_.jpg
Polecam wszystkim wielbicielom szarlotek!
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • babeczki_z_jab_kami_i_orzechow__bez_.jpg
    babeczki_z_jab_kami_i_orzechow__bez_.jpg
    22.5 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

gagunia

Member
Lip 10, 2007
108
0
0
Właśnie upiekłam ,ale nie do końca jestem zadowolona. W smaku ok. Do jabłek dodałam cynamon, bo moja rodzinka bardzo lubi i nie dawałam kokosu. Miałam jednak problem z wyjmowaniem babeczek i w związku z tym mam pytanko-
-wyjmujecie gdy ostygną
-jakiej grubości ciasto wałkujecie.
Zdjęcie dodaję bo lubię przepisy ze zdjęciami, ale moje babeczki nie są tak czarujące jak wasze.
 

Załączniki

  • d_060.jpg
    d_060.jpg
    50.4 KB · Wyświetleń: 0

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Gaguniu super są te babki
fiesgrins.gif

Beza tak ślicznie podpieczona
lecker.gif