Kurczak lub indyk z porami ;)

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
Banalne, a jakie pyszne....

Ptactwo w kosteczkę pokroić i lekko przygrzać na oliwie. Dolać bulionu i dusić. Dodać pokrojone w półtalarki pory. Pod koniec, gdy mięsko będzie mięciutkie, dodać pomidory (koncentray, ale taki sklepowy może znacznie zmienić smak - ja mam własne przeciery... w razie czego sugeruję świeże pomidory rozciapać i udusić).
A już na sam koniec dodać trochę startego żółtego sera. Potem jeszcze ewentualnie na taleru można go dosypać, jak ktoś lubi.
Pyszne z ziemniakami, z makaronem i z ryżem.
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
Ika, a duzo tego bulionu? tak bardziej na rzadko czy gesto to ma byc?

pzdr
yenn
 

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
Yenulka, bulionu nie za dużo, ale też nie bardzo oszczędnie. Trochę go zagęści dodanie przecieru i na końcu sera, więc też to trzeba wziąć pod uwagę ;)
 

katarzyna1983

Member
Lis 16, 2004
640
0
0
zrobilam super - pora taka delikatna.. z bulionem troche przesadzilam dalam litr... ale piersi tez bylo wiecej
icon_smile.gif
bylo sporo sosiku....
ach bardzo smaczne
icon_smile.gif

polecilam mojej mamci... ze jak ma malo czasu a chce cos pycha zrobic to to danko jest suuuuuper
dzieki
 

Loth

Member
Kwi 5, 2007
2
0
0
Powstało dzisiaj, bardzo smaczne. Trochę za małopora chyba dałam i gdzieś się "zapodział". Po dodaniu sera zrobiły się z niego jakieś dziwne nieco farfocle, w smaku bynajmniej nie przeszkadzało, ale następnym razem spróbuję może ze śmietaną. Bo następny raz będzie na pewno
icon_smile.gif


EDIT: właśnie spojrzałam na datę poprzedniego posta...no ładnie temat wykopałam, ale cóż, chyba nie przeszkadza.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: