tzatziki dla dziwnych ludzi

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
... takich, ktorzy nie lubia tzatzików w wersji: serek bieluch, serek toska, serek homo, jogurt (ostatecznie mocno odsączony na gazie, ale dla mnie to juz ostatecznosc jak jestem na strasznym głodzie :mrgreen: ), smietana ani z żadną kombinacją powyższych składników.

jedziemy:

jogurt grecki (w Polsce dostepny jest firmy total i kosztuje ok 4 zł
icon_sad.gif
- ach jakie te nałogi są kosztowne!)
ogórek zielony, twardy, jędrny.
sól
czosnek - 2-4 zabki, ale to zależy od niewyparzoności jezyka
oliwa - 2 łyzki
listki mięty
przyprawa do tzatzików ( sól czosnkowa, czosnek suszony, koperek) - kilka szczypt

ogorki myjemy, kroimy wzdłuż, wyjmujemy łyżką pestki (to już jest konieczność!) i kroimy na maleńkie ale to malenkie kosteczki (np w malakserze, mozna tez zetrzec na tarce, ja wole w kosteczke). solimy, sypiemy przyprawą do tzatzików. jak puszczą sok odsączamy. Łączymy z resztą składników i jeszcze doprawiamy przyprawą i solą do smaku. Chłodzimy
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
ja kupowalam w Hipernovej, ale juz jej nie ma od kilku dni - moze teraz jest w Albertach. Mam blisko Almę i w niej jest i teraz tam kupuję. Niestety jest dość drogi - 5 zł za opakowanie to jednak dużo
icon_sad.gif


a wyglada tak jak tu
total500.jpg


http://www.fage.gr/page/default.asp?id=413&la=2
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
on nie jest za bardzo popularny. ale jak masz zapał, tmozna zrobić w domu. Linn zna przepis! Trzeba do neij uderzyć!
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
O nie nie dziękuję. :lol:
Wystarczy, że piekę w domu chleby, nie serwuję garmażeryjnych półproduktów na obiad, choduję ziółka (same się hodują :mrgreen: ), wychowuę dziecko i męża :mrgreen: i pracuję zawodowo min. 12 godzin dzienie. Na wytwarzanie jogurtów nie mam już czasu. :mrgreen: Chyba, że doba się wydłuży dwukrotnie. Ale to pieśń przyszłości.
icon_smile.gif