Zdrowe ciasteczka owsiane

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Składniki:
- 1 szklanka płatków owsianych,
- 1 szklanka otrębów pszennych,
- 1 szklanka rodzynek,
- 1 szklanka mąki,
- 1 jajko,
- 1 szklanka soku jabłkowego,
- 1/4 szkl oleju,
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia,
- 4 łyżeczki cynamonu.


owsianki4au.jpg


Jak przyrządzić

1. Wymieszać: płatki, otręby, mąkę, proszek, posiekane rodzynki i cynamon.

2. Odzielnie wymieszać jajko, olej i sok. Dodać do sypkich produktów. Wszystko dobrze wymieszać.

3. Na blaszce rozłożyć papier do pieczenia. Łyżką ułożyć ciasteczka i piec w 200 stopniach ok 10 min. czasem troszkę dłużej.

Są to najlepsze ciasteczka jakie jadłam do tej pory :lol:
Nie są zbyt słodkie ale przepyszne.
Kiedyś miałam taką fazę, że przez rok piekłam je co sobotę z podwójnej lub potrójnej porcji i jedliśmy je potem na drugie śniadanie - to były nasze jedyne słodycze jakie można było jeść podczas dość drastycznej diety.
Samo zdrowie jak sama nazwa wskazuje.

Znów robię te ciasteczka, właśnie się piec grzeje, coś mi się widzi że jak je spróbuję to już nie będę piekła żadnych innych ciastek :lol:

Jeju, jak obłędnie pachnie w całym mieszkaniu :lol: Może nie wyglądają najpiękniej ale... :lol:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Jusz som :lol:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

Lanesa

Member
Sty 30, 2008
41
0
0
Odkopie, ciastka w tym tygodniu na pewno wyladuja w piekarniku.


Ale mam pare pytan, czy myslicie, ze takie edycje ujda?

rodzynki pol na pol ze sliwkami suszonymi pokrojonymi albo morelami suszonymi (tez pokrojonymi
icon_mrgreen.gif
)
Czy da tu sie gdzies upchac siemie lniane? ;) Apropo, czy ono traci wlasciwosci jak sie je prazy?
Maka pelnoziarnista,zytnia,jeczmienna, owsiana, czy ktoras sie nada?
Jakie oleje sie tu nadaja?

Wiem, probuje je edytowac na ultra zdrowe, ale tak jakos... Mysle, ze z tymi zmianami sycilyby jeszcze bardziej, a fajnie byloby zjesc takie zapelniajace i smaczne.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Laneso radzę wypróbować te ciasteczka najpierw wg. oryginalnego przepisu, ja dodawałam lekko podsuszone na kaloryferze jabłka pokrojone w kosteczkę i był to bardzo smaczny dodatek. A olej zawsze daję do nich słonecznikowy, zupełnie się nie wyczuwa jego smaku. Mnie najbardziej smakują ze zwykłą mąką pszenną, myślę, że z razowymi byłyby bardziej suche, a te ciastka są wilgotne i po upieczeniu są miękkie i troszkę ciężko z blachy schodzą, ale po chwili robią się twardsze.
Ciasteczka te nie są bardzo słodkie, trzeba się w nie wsmakować, dla osoby, która jest na diecie i nie je słodyczy te ciastka są naprawdę słodkie.
Są dobre do śniadania i na podwieczorek
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
dubel, przepraszam
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Laneso, można spokojnie dodać siemię, sądzę, że można je prażyć- skoro takie uprażone już sprzedają.
Mąkę wzięłabym pszenną razową. Możliwie najdrobniejszą (tu się nada graham od Babalskich. A wtedy więcej "mokrych", bo mąki razowe potrzebują tego więcej.
 

Lanesa

Member
Sty 30, 2008
41
0
0
Sinistro, Kasho ;)
Ja korzystalam z zytnio pszennej, dodalam szklanke nie samych rodzynek, ale mieszanke sultanek, jumbo, orzechow i owocow suszonych i wyszly swietne. Co ciekawe, nie twarde a miekkawe w fajny sposob. Do drugiej tury dodalam troche cukru i wiecej bialej maki i byly gorsze, twarde.

Bede powtarzac, bo podbily serce moje i siostry ;)
 

e_iskierka

Member
Wrz 30, 2008
251
0
0
No i sie skusiłam , na te ciasteczka, wyszły bardzo smaczne i super aromatyczne. Napewno jeszcze nie raz upiekę. Mój TŻ, wzioł jedno ( potem szybko wrzucił do ust drugie), powiedział " Dobre, ale dlaczego tak mało".
icon_mrgreen.gif
 

Załączniki

  • owsiane.jpg
    owsiane.jpg
    50.5 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cynamon

Member
Lut 5, 2009
779
0
0
Robiłam je już jakiś czas temu. Są pyszne!!!
Korzystałam z mąki graham.

Drugi raz kombinowałam z innymi smakami. Zamiast soku dodałam mleka i ciut aromatu migdałowego. Również wspaniałe
icon_smile.gif

Teraz mam plan wypróbować z sokiem ananasowym
icon_smile.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,665
113
I ja je piekłam w tamtym tygodniu!
Z mąki pełnoziarnistej Lubelli, oleju z pestek winogron i soku pomarańczowego, z dodatkiem posiekanych suszonych daktyli i moreli, bez cynamonu.
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Cieszę się, że ciasteczka smakują, to nasze ulubione ciastka
lecker.gif

Nauczona jednak własnym doświadczeniem nie polecam przechowywać ich długo w naczyniach zamkniętych
ja łakomczuch niestety raz zrobiłam z poczwórnej porcji, bo je uwielbiamy, i włożyłam do metalowej puszki, włosów dostały
cry_1.gif

Ona są wilgotne i miękkie pewnie dlatego nie nadają się do przechowywania.