Schab polędwicą nadziewany*

Alka

Member
Wrz 17, 2004
1,610
0
0
Składniki:
1,2 kg schabu wieprzowego
0,5 kg polędwicy wołowej
3 czubate łyżeczki chrzanu ostrego
2 duże garści orzechów włoskich
oliwa
sól
pieprz

W schabie zrobić wzdłuż dziurę i natrzeć go mieszaniną soli i pieprzu ze wszech stron. Polędwicę posiekać w malakserze - dość drobno, ale tak by były kawałki mięsa, dorzucić do niej chrzan, posiekane orzechy i doprawić solą i pieprzem i oliwą. Upchnąć tę masę do wnętrza schabu i upiec w foremce w piekarniku (na początku schab zalać do połowy wodą), pod koniec pieczenia włączyć zrumienianie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ToMagda

Member
Wrz 20, 2004
243
0
0
Alka, to ma być foremka do ciasta, znaczy keksówka? I nie zakrywać folią od wierzchu? A chrzan ma być taki tarty czy może być ze słoiczka? A jak nie mam malaksera, to w czym posiekać? W maszynce do mięsa z grubym sitkiem? Mam jeszcze taki kubek do miksowania koktaili, ale nie wiem, czy on da radę. Ale dużo tych pytań:oops: Ale mi zwykle suchości wychodzą z pieczenia albo twarde mięso, że trudno pogryźć a szukam czegoś co mi wyjdzie i rodzince będzie smakować. Zrobiłabym taki na święta, bo MUSI byc pyszny.
 

Alka

Member
Wrz 17, 2004
1,610
0
0
Schab wkładam do keksówki i do piekarnika w bardzo wysoką temperaturę - 220 st. C (leń jezdem i nie chce mi się obsmażać :roll: ) po 15 minutach zmniajszam do 180 st.
Zalanie wodą, która w trakcie pieczenia paruje zapobiega wysychaniu wierzchniej strony schabu, ale i tak można go w połowie pieczenia przekręcić do góry brzuchem :mrgreen: Schab piecze się od 1 do maks. 1,5 (jak bardzo gruby jest) godziny.
Spokojnie można polędwicę zmielić na grubym sitku. Chrzan jak najbardziej może być słoiczkowy - ważne, żeby był bardzo ostry.
 

ToMagda

Member
Wrz 20, 2004
243
0
0
Wielkie dzięki dobra kobieto :lol: Już postanowione, będzie na Święta. Zrobię tak jak Ty i nie będę obsmażać (nienawidzę tego, bo mi pryska na wszystkie strony.
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,389
841
113
Cześć, ja również zdecydowałam się na ten przepis. Polędwiczka już mrozi się na kość.
 

ToMagda

Member
Wrz 20, 2004
243
0
0
janie, a po co mroziszpolędwiczkę :shock: Ja wczoraj piekłam i nic nie mroziłam wcześniej. Ciekawe jak wyszło. Na razie spróbowałam tylko trochę nadzienia. Fajny ma smak. Taki chrzanowy. W całości będzie pewnie pyszne. tylko dzieci pewnie będą wydłubywać nadzienie
icon_sad.gif
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,389
841
113
Magdo, mrożę, bo w thermomixie lepiej sieka się podmrożone mięso, no...nie na kość. Całuski. :lol: :lol: :lol:
 

ToMagda

Member
Wrz 20, 2004
243
0
0
Alka, pyszny ten schabik wyszedł. Ale muszę pomyśleć, jaki zamiennik dać zamiast polędwicy wołowej. Bo cena mnie poraziła. Dopiero dzisiaj wpadł mi w ręce paragon z mięsnego. Jak robiłam zakupy to kupowałam masę różnych produktów i nie spojrzałam na cenę polędwicy wołowej. Może to i dobrze, bo nie wiem, czy bym kupiła. Ona kosztuje 59 zł za kilogram! :shock:
Tak normalnie to bardzo rzadko kupuję wołowinę i choć słyszałam, że podrożała mocno, to ta cena jest dla mnie szokiem. U was też tak drogo? Dodam, że schab bez kości jest po 23 zł.