sernik bez pieczenia

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
2 l mleka
6 jaj
1 szkl. c pudru
1/2 l kwaśnej śmietany
1 c. waniliowy
1 kostka masła
3 łyżeczki żelatyny
sok z cytryny
biszkopty lub herbatniki

Jajka roztrzepać ze śmietaną i wlać do gorącego mleka. Gotować stale mieszając, aż zrobi się ser.Odcedzić, wystudzić. Masło utzreć z cukrem pudrem i c. waniliowym. Potem ucierać łyżkę masła, łyżkę sera, aż do wyczerpania składników (i aż nie będzie grudek). Pod koniec wlać żelatynę rozpuszczoną w 1/4 l wody i wystudzoną. Do sernika dodać bakalie. Dno tortownicy wyłożyć ciastkami ( nie jest to konieczne) Wyłożyć ser. Schłodzić w lodówce.
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Genialnie brzmi i az dziwne ze jeszze tego przepisu nie widziałam. Koniecznie musze spróbować

Czy pół kwasnej śmietany dotyczy połowy kubeczka? Jakiej wielkości?
 

Agama

Member
Wrz 21, 2004
201
2
18
A ja mam taki sprawdzony przepis - bez zelatyny i trzyma sie bardzo dobrze:

składniki:
2 litry mleka - 3,2% lub 2%
5 jajek
1 szkl cukru
pół litra śmietany gęstej 22% lub 18%
1 Masło Extra - inne nie jest dobre!

wykonanie:
Zagotować mleko, zmiksować śmietanę z jajkami, wlać mieszaninę jajek i śmietany do gotującego się mleka, NIE MIESZAĆ !!! poczekać aż się zważy i wywynie do góry nogami. Wyłączyć, przełożyć ser na ściereczkę lub gazę, zawiązać i powiesić na noc żeby cała ciecz z niego wyciekła. Nastepnego dnia zmiksować z cukrem i masłem, przełożyć na paterę, ozdobić (owoce, lub polewa czekoladowa) i włożyć do lodówki. Smacznego
pozdrawiam Agama
 

Alka

Member
Wrz 17, 2004
1,610
0
0
O! Robię bardzo podobnie. Tylko zamiast masła daję 0,5 l śmietany 30%. No i w związku z tym jest troszkę inne przygotowanie: wystudzony ser ucieram z cukrem na puszystą masę. Osobno ubijam śmietanę a na koniec mieszam ubitą śmietanę z utartym serem i rozpuszczoną żelatyną