Racuchy drożdżowe z rabarbarem*

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
Owoce:
ok 1/2 kg rabarbaru,truskawek,jabłek lub innych owoców,

Ciasto:
paczka wiórków kokosowych (niekoniecznie), 2 szklanki mąki, 1 jajko, 3 dkg drożdży, 1 szkl. mleko 3 łyżeczki cukru, olej do smażenia, cukier puder do posypania

Przygotować ciasto na racuchy. Drożdże połączyć z cukrem i zalać ciepłym mlekiem. Odstawić na ok. 10. min.

Do miski przesypać mąkę, dodać jajko i wlać drożdże z mlekiem. Wszystko dokładnie połączyć, aby uzyskać jednolite i gładkie ciasto. Odstawić na ok. 30 min. aby podrosło.

Rabarbar obrać, drobno pokroić i dodać wraz z kokosem do ciasta. Wymieszać wszystko dokładnie i znów odstawić na pare min. w ciepłe miejsce.

Na głębokiej patelni rozgrzać tłuszcz. Smażyć z obu stron rumiane placuszki -racuszki ;)

 

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
Layla a mozna dac inne owoce zamiast rabarbaru?? i ile to jest paczka wiorek kokosowych, u mnie sa takie po 200 g , ale to chyba za duzo bedzie :lol:
 

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
Można oczywiście dać inne owoce i nie dodawać wogóle kokosu. Ja po prostu lubię to połącznie kokos = rabarbar i dlatego jest tak w przepisie. Owoce mogą być różne począwszy od jabłek, truskawek, banana skończywszy na melonie, bo z nim też robiłam. Sprawa jest dowolna. Racuchy wychodzą puchate i naprawdę pyszne, to najlepszy przepis jak znam i od wielu pokoleń stosowany w mojej rodzince. Zatem jak juz wszystko wiesz to do roboty Smacznego !
 

Miranda

Member
Lut 17, 2005
1,593
0
0
Zrobiłam bez kokosu. Jestem zadowolona, bo wyszły nawet takiemu beztalenciu placuszkowemu jak ja. Ciap na patelnię i zaraz gotowe, a jakie ładnie złociste i puchate. No i ten rabarbar
 

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0
Teraz mi się przypomniało, więc pisze trochę po czasie
icon_redface.gif


Zrobiłam (z jabłkami, cukrem pudrem i polane śmietaną) były naprawdę pyszne.
Najbardziej smakowały G. i Majce - byli zachwyceni
icon_lol.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,737
3,003
113
Sprobujcie dodać do ciasta pół łyżeczki otartej skórki cytrynowej, albo szczypte cynamonu (ja daje jedno i drugie
icon_mrgreen.gif
) - odlot.
mniam.gif
 

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
a i zapomniałam że u mine bez kokosu, bo mężczyźni nie lubią. Ale ja lubię i następnym razem sobie sypnę - a co
fiesgrins.gif
z rabarbarem drobno pokrojonym i połówkami truskawek zrobiłam.
Idealnie wyszły.
I tłuszczy nie chłonęły
icon_smile.gif
)

Mamuśka zawsze robiła racuchy z jabłkami i to jest mój smak dzieciństwa- ten zapach drożdży niach niach
fiesgrins.gif
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
A mnie interesuje, czy racuchy można smażyć na niewielkiej ilości tłuszczu? Jeszcze nigdy ich nie robiłam, ale np. pancakes smażę na patelni teflonowej cienko posmarowanej masłem i udają się bardzo dobrze. Czy z racuchami można tak samo?
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Ja zazwyczaj leje olej do ciasta. Trochę.
Czy to nalesniki czy racuchy i smaze na suchej patelni.
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Może to kwestia mąki, ale straaasznie gęste ciasto wyszło. Dolałam mleka. Racuchy zrobiłam z truskawkami i bananami, polałam sokiem z pomarańczy i wcięłam chyba sześć sztuk <załamka> Resztę zawiozłam do Rodziców, bo nie oparłabym się. Aha, też bez kokosu, nie przepadam.
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Kawazmlekiem, nie łam się, dla takich pysznych racuchów warto, zjadłam tyle samo
fiesgrins.gif


Layla - bardzo dziękuję za przepis, bo wychodzą przepyszne, cudnie drożdżowe placuszki. Kopę lat nie jadłam racuchów, zapomniałam już jak smakują, ale teraz sobie przypomniałam i będę chyba ich niewolnicą
icon_lol.gif
Robiłam z jabłkami, bez kokosu, a smażyłam na dość niewielkiej ilości oleju i wyszły super.

Załączam zdjęcie. (W rzeczywistości nie miały tak żółtych brzegów, mój aparat wyostrza ten kolor
icon_wink.gif
)
 

Załączniki

  • IMG_4875.JPG
    IMG_4875.JPG
    1.8 MB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator: