Krem truskawkowy

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Na życzenie Aniks wstawiam tu link do przepisu <!--emoid:D--><!--endemo--> :
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=4910&hl=

Masa truskawkowa:
0,5 kg truskawek ( mogą być mrożone)
1 szkl. śmietanki kremówki
1 galaretka truskawkowa
3 łyżki cukru ( lub do smaku)
Galaretkę rozpuścić w połowie wody podanej na opakowaniu, wystudzić. Truskawki zmiksować, śmietankę ubić na sztywno. Wymieszać delikatnie truskawki ze śmietanką, wlać galaretkę. Kiedy zacznie tężeć wyłożyć masę na biszkopt, ponownie delikatnie zwinąć. Można po wierzchu też polać masą, udekorować bitą śmietanką i/lub świeżymi owocami. Przechowywać w lodówce.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
i ciasto biszkoptowe przełożone ową masą truskawkową, jak by jeszcze ładnie udekorować wierzch np. bitą śmietaną byłby całkiem fajny tort:
1599.jpg

1600.jpg
 

urbasia

Member
Gru 23, 2004
2,533
0
36
Beato, no ja mam się odchudzać, ale Ty kusisz, oj, kusisz :lol:
Ten krem jest przepyszny, w sobotę robiłam biszkopt z tym kremem, rewelacja, zresztą inne dziewczyny już peany na ten temat pisały, ja tylko potwierdzam :lol:
Miały być dwie rolady, ale coś mi się nie chciało ciasto zroladować, więc się wkurzyłam i rozciepałam krem po całości, wyszło mi takie jak Twoje, ino prostokątne, i tylko dwuwarstwowe. Może wieczorem wkleję fotki.

Dzięki za przepis

A to moja "rolada"
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
dzięki Beatko
icon_smile.gif


Zrobiłam tort z twoją masą
icon_smile.gif
był pyszny! leciutki, lekko kwaskowy. W sam raz na upalne dni
icon_smile.gif


Zachwycił wszystkich. Jedynie miałam kłopoty żeby masa stężała (może przez ten weekendowy upał) - jakoś długo to trwało a że robiłam późno wieczorem to w końcu zostawiłam ja do rana w lodówce. Rano pomyslałam że będzie zbyt "twarda" żeby przełożyć biszkopt więc ją troszeńkę "dociepliłam" no i wtedy była znowu za rzadka i trochę spływała. Więc musiałam nakładać po trochu i do zamrażalnika.

Ale wyszło wspaniale! Przyłączam się do pochwał! I dziękuję za super przepis

P.S. zdjęcia nie wklejam bo nie za dobrze wyszło no i cenzura by musiała być bo na prośbe jubilatki tort był "męski" :mrgreen: :mrgreen:
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
Beatko, mam pytanko: czy czekałaś aż masa zupełnie się "zetnie" i dopiero wykładałaś? Bo tak pięknie ci na biszkopcie równiutko i grubą warstwą leży! JAk już pisałam wyżej mi trochę spływała. Troszkę mi masy zostało ku mojemu "zaskoczeniu" rozsmarowałam taką zciętą na biszkoptach. A jak robiłam trort to myślałam że ciężko będzie i dlatego masę docieplałam :dump: :dump: i ona mi wtedy zjeżdżała z biszkoptu a była taka wpół zcięta.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Przyznam się, że ja tę masę wkładam do zamrażarki żeby szybciej się zsiadła, ostatnio też miałam problemy ( ale to dlatego, że wzięłam za dużo truskawek, tak na oko brałam ;) ) i dlatego dodałam ze 2 łyżeczki żelatyny. Masa nie spływała mi ( choć rzeczywiście długo trwało zanim się zsiadła) ale nie była też zbyt sztywna. Cieszę się, że smakowało.
 

Dolly

Member
Gru 20, 2005
185
0
0
kremik jest przepyszny... cała rodzinka się zachwycała
icon_smile.gif


nawet samego można go jeść jako deser (ja robiłam tort)

niestety bardzo szybko został zjedzony i nie zdąrzyłam zrobić zdjęć

 

malgosia

Member
Lut 1, 2006
786
0
0
czy masa powinna postac troche w lodówce przed wysmarowaniem nia tortu?
robie na dzień matki w prezencie!
icon_smile.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Iva jaka piękna dekoracja :shock:
 

26magda3

Member
Wrz 19, 2006
246
0
0
Masa rewelacyjna - zrobiłam tort mojemu synowi na piąte urodziny - potrzebowałam czerwonej masy i wypróbowałam tę. Mam nadzieję, że uda mi się wkleić fotkę mojego dzieła
icon_mrgreen.gif


tort.jpg
 

Załączniki

  • tort.jpg
    tort.jpg
    74.1 KB · Wyświetleń: 5

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Ale fajna bierdona
icon_mrgreen.gif
 

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Świetna!
icon_razz.gif
 

alisia

Member
Sie 21, 2006
515
0
0
Krem rewelacyjny, użyłam go zrobienia tortu dla swojej najstarszej córy. Smakował wszystkim biesiadnikom o czym świadczyły puste talerzyki. Zdjęcia nie pokaże, bo nie jestem najlepsza w dekorowaniu tortów. Dziękuję Beatko
cvety.gif
 

annia28

Member
Lip 11, 2005
308
0
0
BeataSz @ 20 Jun 2005 napisał:
index.php?act=findpost&pid=140119Na życzenie Aniks wstawiam tu link do przepisu <!--emoid:D--><!--endemo--> :
http://sys21.de/viewtopic.php?p=140116#140116
Witam po dłuuuuuugiej przerwie!

Nie wiem czy tylko ja czy też nie ale po wejściu na ten link nie widzę tego przepisu tylko stronę główną!!! a tak bardzo potrzebuję tego przepisiku bo mam ochotę go zrobić!! Prosze o pomoc!
Dzięki wielkie
Pozdrawiam
Ania