Krem truskawkowy

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
podpowiedz prosze, jak mam szukac tort truskawkowy Siostry Ducket. Nie prosze o linka tylko nie wiem jak sie szuka tutaj czegos. Odrazu dzieki za uprzejmosc.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Elzunia @ 4 Jul 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1311685Cinka, ale jak dam wiecej zelatyny to juz nie bedzie taka fajna" piankowa".
Będzie, będzie - tam idzie więcej bitej śmietany, efekt pianki jest, zapewniam cię
icon_smile.gif


A znaleźć: jeśli chcesz samodzielnie to w dziale "ciasta" u góry jest spis - odszukaj "torty" a w tortach jest lista z linkami - tam szukaj "tort truskawkowy" autor Siostra Ducket
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
zamieniłam truskawki na maliny, galaretkę truskawkową na malinową i zrobiłam tort śmietankowo-malinowy
icon_mrgreen.gif
Krem był bardzo smaczny ( wylizałam miskę), może nawet smaczniejszy niż truskawkowy.

z zewnątrz taki jest:
torcik__mietankowo_malinowy_017.jpg

środek z masą pokażę jutro
icon_wink.gif

 

Załączniki

  • torcik__mietankowo_malinowy_017.jpg
    torcik__mietankowo_malinowy_017.jpg
    36.3 KB · Wyświetleń: 3

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
no i nadeszło jutro
icon_wink.gif
więc pokazuję środek:

torcik__mietankowo_malinowy_091a.jpg
 

Załączniki

  • torcik__mietankowo_malinowy_091a.jpg
    torcik__mietankowo_malinowy_091a.jpg
    57.5 KB · Wyświetleń: 3

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
rozumiem, że będziesz robić? Jeśli tak, to, jak już przetrzesz maliny, nie dawaj może całych owoców do środka, żeby pestki z nich chłopakom nie przeszkadzały. Sama masa jest pyszna, niekonieczne są dodatkowo owoce.

Aha, bardzo długo masa mi się nie chciała zsiąść-zanim przełożyłam ciasto, stało z godzinę w lodówce. Warto dodać jeszcze trochę żelatyny, albo więcej galaretki sypnąć. Co innego, jak się robi z tego deser i do pucharków wlewa.

Ale moja cierpliwość się opłaciła, bo teraz jest taka delikatna malinowo śmietankowa pianka, a nie zbita masa.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: