Kruche i chrupiace kwadraty z jagodami

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Kruche i chrupiace kwadraty z jagodami

Bardziej jak ciastka niz ciasto, chrupiace, slodko kwasne z lekko wyczuwalnym aromatem cytryny.

1 1/2 szklanki platkow owsianych
1 1/4 szklanki maki
1/2 szklanki brazowego cukru
3/4 kostki rozpuszczonego masla

1 1/2 szklanki jagod (moga byc mrozone)
1/3 szklanki dzemu malinowego
1 lyzeczka maki
1/2 lyzeczki startej skorki z cytryny

Rozgrza piekarnik do 180 st.C. Wymieszac platki owsiane, make, cukier i rozpuszczone maslo, az powstanie cos w rodzaju okruszkow. Odsypac 1 szklanke do posypania, reszta wylepic dno 20x20cm lub 22x22cm formy i lekko podpiec do lekkiego zrumienienia - okolo 13-15 minut. Lekko przestudzic. Jagody wymieszac z dzemem, maka i skorka z cytryny. Wylozyc na podpieczony spod - warstwa owocow bedzie bardzo cienka. Posypac reszta okruszkow, lekko wyrownac. Piec okolo 20-25 minut. Wystudzic, pokroic na kwadraty.
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
wiec tak
icon_smile.gif

pyyyszne
tylko porzeczki troche za slodkie
i ciasto mi wyszło zbyt sypkie, nastepnym razem dodam mniej mąki
ale ogolnie szesc z plusem
icon_smile.gif
 

roggie

Member
Lut 14, 2006
1,142
0
0
:eek: to ja dopiero teraz widzę ten przepis?! marsz do kuchni!... no ale też z porzeczkami zrobię, jagody sie tu dopiero zaczynają :roll:
 

sha

Member
Sty 24, 2006
1,462
0
36
a ja bym chciała fotkę zobaczyć ... :roll: :lol:
 

roggie

Member
Lut 14, 2006
1,142
0
0
Moja wersja z nadzieniem porzeczkowym+dżem wiśniowy+1/4 b. malej łyżeczki cynamonu+mała łyżeczka skórki z cytryny+4 łyżki cukru+maka.
Spód zrobilam z musli (musli po wybraniu wszystkich bakali - mieszanka różnych płatków).

Niebanalny w smaku, kwaskowaty, pycha batonik musli
icon_smile.gif


batonikrj4.jpg
 

roggie

Member
Lut 14, 2006
1,142
0
0
dziekuję :oops: a przede wszystkim to podziękowania dla Bajaderki, każdy jej przepis to strzał w 10
icon_smile.gif


tak sobię myślę, że to może być nie tylko ciastko czy batonik, ale można to potraktować jako tarte
icon_smile.gif
 

sha

Member
Sty 24, 2006
1,462
0
36
roggie,Paulinka dziękuję ślicznie za wstawienie fotek :0
Ja wzrokowiec jestem,czytanie przepisów zaczynam od oglądania zdjęć :oops: :lol: