Buleczki baloniki

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Buleczki baloniki

Magiczne buleczki, swietne do pieczenia z dziecmi. Pianka marshmallow zawinieta w drozdzowe ciasto w czasie pieczenia "tajemniczo" znika zostawiajac pusta w srodku buleczke - slodka i bardzo cynamonowa otoczke.

2 1/2 lyzeczki suchych drozdzy
1/4 szklanki cieple wody
3/4 szklanki cieplego mleka
1/4 szklanki cukru
1/2 lyzeczki soli
1 jajko
4 lyzki masla
3 1/2 szklanki maki, wiecej w razie potrzeby

1/2 szklanki cukru
1/2 lyzki cynamonu
18 duzych pianek marshmallow
4 lyzki roztopionego masla

Drozdze rozpuscic w cieplej wodzie, dodac mleko cukier, sol, jajko, maslo i 1 3/4 szklanki maki. Dobrze ubic mikserem az ciasto bedzie gladkie. Stopniowo dodac pozostala make az powstanie gladkie i elastyczne ciasto, przelozyc je na stolnice i dobrze wyrobic, okolo 5 minut. Przelozyc do lekko natluszczonej miski i zostawic do wyrosniecia na okolo 1 1/2 godziny. Wyrosniete ciasto uformowac w walek i podzielic na 18 czesci. Z kazdego kawalka uformowac okolo 9cm placuszek. Cukier wymieszac z cynamonem. Kazda pianke umoczyc w masle i otoczyc w cukrze z cynamonem, zawinac w przygotowany placuszek i formowac w ksztalcie kuli, ktora z kolei tez umoczyc w masle i otoczyc w cukrze. Tak przygotowane kule wkladac do wysmarowanych maslem foremek na muffiny. Zostawic do wyrosniecia na 20 minut. Piec w temperaturze 190 st.C przez 25 minut. Najlepsze cieple!
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
bajaderko a tych pianek marshmallow to nie da się czymś polskim zastąpić bo my chyba takich tu nie mamy:(
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
ach juz i do Polski te paskudy dotarly :| znaczy sam ten cukier

czy cos sie moze w tych byleczkach nie udac??
czy moge robic "w ciemno" na bake sale??
prosze wziac poprawke na moje dwie lewe rece do drozdzowego
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Dalam od razu wiecej plynow i sie chyba pospieszylam :dump:

nic to
maki dosypie co nieco

zawsze za malo plynow bylo z Bajaderki przepisow :shock: :roll: juz nie wiem co robic
robta co chceta :mrgreen:
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
czas na opinie, choc konsumowac bedziemy po koncercie w przedszkolu.

Wychodzi ich baaaaardzo duzo i sa piekne, choc moje niezbyt foremne. Drugi raz jednak nie bede robila w papierowych foremkach na blasze,
ale znow, 18 nie zmiesci sie na raz do piekarnika w mufinkowych formach.

Ciasto jest bardzo fajne. Elastyczne i mieciutkie, i choc przed wyrastaniem wydawalo mi sie go malo spokojnie wystarczyloby na wiecej buleczek z innym nadzieniem. Ja mam malego zjadacza to lubie buleczki male.

Jesli chodzi o murshmellows - jeszcze nie wiem czy znikly, ale juz na pewno wiem, ze czesc wyplynela :zahn: :cheers: tworzac razem z maslem i cukrem pod wplywem temperatury karmel doskonale przylepiajacy bibulki do blachy. W wyniku - 3 bibulki troche sie urwaly, ale bez specjalnej szkody.
W ogole buleczki tak urosly, ze ledwie sie miescily na duzej blasze do ciasteczek.

Polowe zrobilam z wnetrzem czekoladowym. Podzielilam cukier na pol i dodalam kakao.
To pamietajac dziecko, ktore plulo moim plackiem ze sliwkami z cynamonowa kryszonka. Troche pikanterii cynamon ma, a kakao nie wiec latwiej u dzieci przejdzie.

PODSUMOWANIE
warto z nadzieniem takim czy innym (ciasto oczywiscie z maszyny)
a jesli z oryginalnym to koniecznie w zaleconej formie.

moge sie usprawiedliwiac tylko, ze malo masla w domu, a tu 8 lyzek do ciasta poszlo no i nie ukrywam, ze smarowanie nie jest moja pasja :oops:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Mamy :!: takie bialo-rozowe, Jojo marshmallow sie nazywają
aaa...już wiem
icon_smile.gif
dzięki za odpowiedź, myślałam o tych piankach ale sądziłam że są za małe aby mogły być dobre :dump:
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
dobre to one nie sa. Sam cukier.

Wlasciwie w tych buleczkach poza nadzieniem i posypka nie ma duzo cukru. Mozna go uzyc na paszteciki.
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
kermidt, ale sie naeksperymentowalas
icon_smile.gif

Ciesze sie, ze wynik cie zadowolil :mrgreen:
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
nawet juz zostalam poproszona o przepis, bo poszly na poczestunek.

co do eksperymentow - ja musze miec cos z glowa :dump: , bo to niemozliwe, zeby tak zawsze na opak :roll:
 

kajtek

Member
Gru 8, 2008
498
0
16
oto i one sa pyszne, słodkie i dziurawe ;)
 

Załączniki

  • DSC00096.JPG
    DSC00096.JPG
    121.2 KB · Wyświetleń: 0
  • DSC00097.JPG
    DSC00097.JPG
    124.3 KB · Wyświetleń: 0