Muffinki cytrynowe z jablkami

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
Muffinki cytrynowe z jablkami

2 jablka
250 g maki
1 lyzka maki ziemniaczanej
2 plaskie lyzeczki proszku do pieczenia
pol lyzeczki sody oczyszczonej
1 jajko
150 g cukru
100 ml oleju slonecznikowego
200 ml maslanki
sok z pol cytryny

jablka obrac i pokroic w kosteczke ca. 0,5x0,5 cm. make wymieszac z maka ziemniaczana, proszkiem i soda. jajko rozbeltac w duzej misce, dodac kolejno cukier, olej, maslanke i sok z cytryny, wszystko wymieszac. wrzucic jablka i znow wszystko przepieszac, na koniec dodac do masy mieszanke mak i wszytsko razem krotko wymieszac. nakladac mase do foremek muffinkowych i piec ciasteczka w uprzednio nagrzanym piekarniku (180 stopni) ok 25 min.

z tej ilosci skaldnikow wychodzi 20 muffinek, kazda ma 230 kcal

_376016_n.jpg
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Ciekawy przepis. Dziekujemy szczegolnie za informacje o 230 kaloriach :mrgreen:
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Właśnie zrobiłam! Moje są bardziej płaskie bo nie mam foremek mufinkowych tylko do babeczek, no i mniej rumiane, bo ... bo nie wiem dlaczego. Ale mi smakują bardzo!
 

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
Beata te muffinki sa nawet dosc jasne, tylko te zdjecia jakby lekko przyciemnawe :mrgreen: ciesze sie ze ci smakowaly, my tez juz nasze zjedlismy
icon_smile.gif
 
Wrz 13, 2004
2,992
0
0
Upiekłam je wczoraj przed wyjściem do pracy. Zaczełam zabierać sie za nie o 6:50 i po godzinie miałam już je na talerzu (piekłam na dwie tury, czyli pieczenie zajęło 50 minut). Robi się je migusiem, a zjada jeszcze szybciej!
dziś też będę je piekła, bo kupiłam siostrze foremki do muffinek, więc od razu je wypróbujemy.
Super przepis Ruziu!
 

Beata71

Member
Sty 19, 2006
428
0
0
Zrobiłam prawie tak samo, tzn. zamiast jabłek wskoczyła biała czekolada. Są puszyste (to pewnie dzięki tej sodzie) i ciasto się dobrze wlewa do foremek (bez ciapania i przyklejania do łyżki). Jak dotąd w mojej rodzinie uplasowały się na pierwszym miejscu. Wrzucam do ulubionych. Pozdrawiam autorkę. :wink::lol:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Ruziu a czy moge maslanke zastąpić mlekiem?? bo nie mam a chciałam zrobić
icon_smile.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
no i zastąpiłam ;) przepyszne wyszły, baaaaardzo smakowite dziękuję Ruziu za świetny przepis :*
 

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
Sylwia, widze ze troche za pozno odpowiadam, ale ciesze sie ze z mlekiem ci sie udaly ja chyba ich jeszcze z mlekiem nie robilam
icon_smile.gif
we wtorek naprodukowalam trzy muffinkowe blachy tych pysznosci (tym razem zrobilam z wisniami i starta czekolada) i zawiozlam dzieciom do przedszkola bo maly mial urodziny, dzieciaczki zjadly wszytsko jutro znowu robie
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
u mnie w domku też migiem się rozeszły, nawet siostra, która nie lubi ciast z jabłkami powiedziała że są pyszne to najsmaczniejsze muffinki jakie kiedykolwiek jadłam jeszcze raz dziękuję za przepis :bussi:

P.S.
Przepraszam, że nie ma fotki ale wspomniana już wcześniej siostra porwała nie tylko muffinki ale także akumulatorki do aparatu i teraz oczywiście nie może ich odszukać 8)
 

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
Zrobiłam. Bardzo smakują. Maślankę zastąpiłam jogurtem naturalnym i dałam więcej jabłek
icon_smile.gif
Do potwórzenia po kolejnych mufinkach
icon_smile.gif


Ruziu - dziękuję za przepis.
 
Sie 22, 2008
203
0
0
A u mnie w domu trwa remont, a dokładnie w kuchni i byłam uziemiona
icon_sad.gif
do momentu aż przypomniałam sobie że posiadam kombiwar. Choć nic w nim jeszcze nie piekłam oprócz kurczaka i kiełbasy, kiedyś trzeba spróbować. Jak narazie się pieką i wyglądają tak:
Zdj_cie005.jpg
zobaczymy co bedzie dalej
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • Zdj_cie005.jpg
    Zdj_cie005.jpg
    44 KB · Wyświetleń: 0