Sernik z kokosem

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
S E R N I K Z KOKOSEM
CIASTO:
1/2 kostki masla
2 zoltka
1/2 szklanki cukru pudru
2 szklanki maki
4 lyzki mleka
2 lyzeczki proszku do pieczenia

Ciasto zagniesc, rozwalkowac.

SER:

1/2 kg sera
1 szklanka cukru pudru
4 zoltka
1 budyn smietankowy lub 2 lyzki maki ziemniaczanej
1 cukier waniliowy

Utrzec mase, dodac 1/2 szklanki mleka i 1/2 szklanki oleju. Wylozyc na
ciasto.

Piane z 4 biale ubic z 6 lyzek cukru. Dodac 2 paczki wiorek kokosowych,
wymieszac i polozyc na mase serowa.
Piec ok. 1 godziny.

Ilosc wiorek kokosowych to okolo 2 szklanek, ja daje na oko.
Zdjecie bedzie wieczorem, wlasnie sernik sie piecze.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Hmm...

Czy już jest wieczór : :dump:

Bo się doczekać fotki nie mogę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
no to zacznijmy odliczać
icon_smile.gif
)
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Jest, jest
icon_biggrin.gif

sernik069ue.jpg


Troszke sie warstwa serowa rozwalila, bo kroilam jeszcze goracy. Kiedy ciasto przestygnie, warstwa serowa jest bardziej zwarta, ale delikatna i rozplywajaca sie w ustach. Ja za kazdym razem robie blad i pieke w duzej (28 cali) tortownicy, a raczej powinnam w wiekszej blaszce jak na szarlotke, takiej duzej prostokatnej. Nie podaje wymiarow, poniewaz musze sobie ja dopiero kupic. Jestem niestety niewolnica tortownicy :mrgreen: :dump:
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
Syso, piękny sernik! I jaki apetyczny! Mniam!
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
O mamoooooooooooooooo :!:

Do kawki dla mnie kawałeczek się znajdzie : ;)

Piękny :mrgreen:
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Ja zawsze robie "tradycyjny" sernik z brzoskwiniami ;)

Może czas najwyższy poeksperymentować : :dump:

Tylko narazie nie będzie okazji...

To ja poproszę kawałeczek Twojego Syso :mrgreen:
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Ja chetnie porozdaje
icon_biggrin.gif
Ja w ogole lubie piec, juz nie dla samego jedzenia, ale chyba od pieczenia jestem uzalezniona.
A najbardziej to lubiezwykly sernik na cienkim kruchym spodzie, ale czasami mam ochote na cos innego i wtedy robie ten albo murzynko-sernik
icon_biggrin.gif
 

annia28

Member
Lip 11, 2005
308
0
0
Witam!
czy potrzeba aż tyle oleju do tego ciacha??? mam wielką ochotę je upiec - ale wydaje się już dość "tłustawe" z serem ;) a tu jeszcze olej - koniecznie???
pozdro A
 

annia28

Member
Lip 11, 2005
308
0
0
niestety dopiero w poniedziałek będę piekła - :eek: - ale oczywiście odpowiedz podam w trybie natychmiastowym - hehe ;),
pozdrawiam Ania
 

Miranda

Member
Lut 17, 2005
1,593
0
0
Upiekłam wczoraj i oleju dałam tylko dużą łyżkę, bo też jakoś nie miałam przekonania. Nie wiem, jakie jest to ciacho z olejem, ale bez oleju jest super - niczego mu nie brakuje. Pierwszy raz w życiu robiłam ciasto z bezą na wierzchu i wyszła mi popisowa. Sypnęłam też trochę rodzynków. Goście bardzo zadowoleni, nawet nieciastowy mąż właśnie przełyka kawałek. :mrgreen:
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Upiekłam wczoraj i oleju dałam tylko dużą łyżkę, bo też jakoś nie miałam przekonania. Nie wiem, jakie jest to ciacho z olejem, ale bez oleju jest super - niczego mu nie brakuje. Pierwszy raz w życiu robiłam ciasto z bezą na wierzchu i wyszła mi popisowa. Sypnęłam też trochę rodzynków. Goście bardzo zadowoleni, nawet nieciastowy mąż właśnie przełyka kawałek. :mrgreen:
Bardzo sie ciesze :banana: :banana: Nastepnym razem tez dam mniej oleju.
 

annia28

Member
Lip 11, 2005
308
0
0
Witam!!
Upiekłam !!!!!! Bardzo dobre wyszło - właśnie próbuję - jeszcze ciepłe , oleju dodałam tylko 1 łyżkę, serek jest taki fajny wilgotny - taki jak lubię (myślę że taka ilość oleju jest wystarczająca ) , do ciasta zamiast masła dałam margaryne - bo w ostatniej chwili okazało się , że brakło - heh. Nie za bardzo przepadam za sernikami - bo z reguły są suche a to ciacho jest naprawdę dobre - jeszcze tylko przydałoby się :cheers: i wszystko byłoby ok!!
:redwine:
pozrooffka Annia