Ciasteczka dyniowe z platkami owsianymi

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Ciasteczka dyniowe z platkami owsianymi

Bardzo miekkie i puszystke, takie bardziej ciastowe ciasteczka
icon_smile.gif


1 szklanka przecieru z dyni
1/2 kostki masla, w temperaturze pokojowej
3/4 szklanki brazowego cukru
3/4 szklanki cukru
1 duze jajko
1 lyzeczka zmielonego cynamonu
1/2 lyzeczki zmielonej galki muszkatalowej
1 1/4 szklanki maki
szczypta soli
1 lyzeczka proszku do pieczenia
14 lyzeczki sody oczyszczonej
3/4 szklanki platkow owsianych
1 szklanka posiekanych orzechow
1 szklanka rodzynkow

Rozgrzac piekarnik do 190 st.C.
Maslo rozetrzec na gladka mase, dodac oba rodzaje cukru i utrzec az masa bedzie lekka i puszysta. Dodac dynie, jajko, cynamon i galke, dobrze ubic.
Dodac make, sol, proszek i sode - dobrze wymieszac. Na koncu wsypac platki owsiane, orzechy i rodzynki.
Ukladac male kopczyki na blasze i piec okolo 12-15 minut. Wystudzic na drucianej siateczce.

img80613rm.jpg
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Ja wiem, że o dyni było już parę razy na forum, ale powiedzcie proszę, czy jak zrobię samodzielnie taki przecier do tych ciasteczek - to czy nadmiar mozna zawekować? Będzie się trzymało, jeśli bym cukru do przecieru nie dodała? Czy jednak lepiej posłodzić przed wekowaniem?
A może lepiej mrozić?
 

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Ja tez mam pytanie o przecier: dzis pecjalnie do tych ciasteczek udusilam dynie bez cukru i zmiksowalam.

Czy przecier ma byc gesty i slodki? Czy lepiej cukru nie dodawac :

Malgos - ja raz wekowalam taki przecier bez cukru do zupy dyniowej i bylo zupelnie OK. Tylko to byla taka zolta, a nie pomaranczowa odmiana dyni, ale to chyba bez znaczenia.
icon_smile.gif
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Malgos - ja raz wekowalam taki przecier bez cukru do zupy dyniowej i bylo zupelnie OK.
O, to dobra wiadomość.
icon_smile.gif

Z mrożeniem u mnie o tyle trudno, że mam cały zamrażalnik po brzegi wypełniony. Musiałbym ogromne kombinacje przeprowadzać, żeby jeszcze cokolwiek do niego dorzucić.
Zatem spróbuję zawekować.
icon_smile.gif
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Przykro mi Agusiu, ze nie zdazylam wczoraj
icon_sad.gif


Przecier jest naturalny - bez dodatku cukru i zageszczaczy.... A rodzaj dyni faktycznie nie ma znaczenia, najsmaczniejszy dla mnie jest z zielonej dyni i tylko taki robie wlasnorecznie, z pomaranczowej kupuje juz gotowy puszkowany :oops:
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Miałam piec te ciasteczka, ale w ostatniej chwili, dosłownie rzutem na taśmę :lol: zdecydowałam się na muffinki dyniowe (Bajaderko, są przepyszne! ).
Tak mi zasmakowały dyniowe słodkości, że te ciasteczka też na pewno upiekę, zwłaszcza, że przecieru dyniowego mam teraz spory zapas.
icon_smile.gif
 

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Bajderko, ja nie wytrzymalam i upieklam juz dzisiaj rano.
Przecier zrobilam bez cukru, wyszedl niezbyt gesty, wiec do ciasteczek dalam o 1/4 szkl wiecej maki i wyszly mi odrobine bardziej plaskie niz Twoje.
icon_smile.gif


Sa pyszne - prawdziwie jesienne ciasteczka. U mnie co prawda aura niezbyt jesienna , bo na zewnatrz 27 stopni
icon_smile.gif
, ale po ich upieczeniu czlowiek ma ochote zasiasc z nimi i dobra herbata przed kominkiem.

Nigdy nie robilam ciast ani ciasteczek z dodatkiem dyni czy marchewki. Teraz sie przekonalam, jak duzo tracilam.
Tak jak napisalas one sa bardziej "biszkoptowe" niz kruche.
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
To dobry instykt cie nie zawiodl Agusiu
icon_smile.gif
Ciesze sie, ze smakowaly :mrgreen:

Wszystko co z dynia kojarzy mi sie z jesienia, zapachem lisci i goraca herbatka - bylyby w sam raz na dzisiejszy deszczowy, pierwszy prawdziwie jesienny dzien u nas
icon_smile.gif
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Te ciasteczka są baaardzo smaczne.
icon_smile.gif

Dzisiaj upiekłam i nie mogę się powstrzymać, by kolejnego ciastka nie spałaszować. :lol:
Aha, ja w sumie dałam niecałą szklankę cukru, a i tak wyszły dla mnie aż nadto słodkie.

A tutaj moje dyniowe słodkości:

ciastkadyniowoowsiane20ob.jpg
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Ciesze sie Malgos
icon_smile.gif
I jesczze masz moje ulubione squashe na zdjeciu :mrgreen:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
są po prostu znakomite. Dałam z 80 g masła tylko (na 3 blachy ciastek!) i tylko 3/4 szklanki cukru - więc są wręcz dietetyczne, jak na ciastka

pyszne, mięciutkie, aromatyczne. Dalam zamiast rodzynek posiekane morele suszone a zamiast orzechów - płatki migdałów. Plus sporo gałki i gotowej mieszanki do piernika (do smaku)
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
Pyszne te ciasteczka!
mniam.gif
Mięciutkie i pachnące.
icon_smile.gif

Robiłam niemal zgodnie z przepisem, tylko zmniejszyłam ogólną ilość cukru o 1/2 szklanki.

ciasteczka_dyniowe_z_orzechami_i_rodzynkami.jpg
 

Załączniki

  • ciasteczka_dyniowe_z_orzechami_i_rodzynkami.jpg
    ciasteczka_dyniowe_z_orzechami_i_rodzynkami.jpg
    29.9 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator: