Sernik na zimno

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
Jest to prosty sernik ale bardzo dobry
składniki:
3 serki waniliowe homegenizowane
2 galaretki cytrynowe
2 galaretki wiśniowe
owoce, ja lubię winogrona


Rozpuszczamy galaretkę wiśniową w połowie wody jaka jest napisana na opakowaniu. Kiedy przestygnie dodajemy serek i bardzo dokładnie mieszamy, kiedy zacznie tężec wlewamy do tortownicy (jeżeli wlejemy od razu, to masa może nam wypłynąc na łączeniu tortownicy). Wstawiamy do lodówki. Przygotowujemy drugą warstwę tym razem z galaretką cytrynową i postępujemy jak wyżej. To samo robimy z 3 warstą (galaretka wiśniowa). Ostatnia warstwa to owoce zalane galaretką. ja daję winogrona i układam je jedno obok drugiego, ściśle aż wypełnią całą tortownicę.
Sernik ten można urozmaicic dodając biszkopty maczane w galaretce na spód lub dodając do masy rodzynki itp. Ja jednak najbardziej lubię taki "czysty" sernik bez dodatków.
 

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
Nie jestem pewna ale sreki mają po 200g , są to te klasyczne serki jakie pamiętamy z dawnych czasów (większe niż np. Danio), ja biorę serki firmy rolmlecz.
Tak druga warstwa ma byc przestudzona (postepujemy identycznie jak z pierwszą). Może ona byc jednad rzadka, bo pierwsza już zastygnięta warstwa chroni ją przed wypłynięciem łączeniami tortownicy.
 

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
Należy jeszcze zwracac uwagę na owoce, ponieważ po niektórych galaretka nie zastygnie np. po kiwi. Mogą byc winogrona, ananas, truskawki itp.
 

askahi

Member
Sty 12, 2006
24
0
0
Ja mam jeszcze jedno pytanko...

Zamiast w tortownicy, chcialabym ten serniczek zrobic w formie babkowej z kominem, zeby mial ladny ksztalt (i rowniez dlatego, ze moja tortownica zginela smiercia naturalna, a nie dokupilam jeszcze nowej). Logiczne, ze wtedy warstwy na odwrot, gorna pierwsza, dolna ostatnia, owocki miedzy warstwami, itp...

Ale mam jedna watpliwosc - czy uda mi sie to ladnie wyjac z tej formy? Znacie jakies triki, zeby mi sie serniczek zgrabnie wysunal sam?

Z gory dzieki za pomoc. Pozdrawiam serdecznie z goracych Hawajow,

askahi
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
na kilka sekund trzeba zanurzyc blaszke w goracej wodzie
tak na raz dwa trzy
powinien wyjsc bez problemow
 

malgosia

Member
Lut 1, 2006
786
0
0
zainspirowana twoim przepisem Elu zrobiłam takie cos
1067wr5.jpg


300g twarogu trzykrotnie przemielonego wymieszanego z galaretka wisniową rozpuszczoną w 250 ml wody na to galaretka wiśniowa z zamrożonymi wiśniami ( owoce rozmroziły się w galaretce co nadało jej intensywnego fajnego smaku) na to kolejna warstwa z twarogiem i to wszystko polane lekko galaretka

pycha wspaniałe na ciepłe dni
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
O Boszzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz................
icon_eek.gif
icon_eek.gif
icon_eek.gif


mniam.gif
mniam.gif
mniam.gif
 

Dana3

Member
Wrz 23, 2005
537
0
0
malgosia @ 5 May 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=499442zainspirowana twoim przepisem Elu zrobiłam takie cos
1067wr5.jpg


300g twarogu trzykrotnie przemielonego wymieszanego z galaretka wisniową rozpuszczoną w 250 ml wody na to galaretka wiśniowa z zamrożonymi wiśniami ( owoce rozmroziły się w galaretce co nadało jej intensywnego fajnego smaku) na to kolejna warstwa z twarogiem i to wszystko polane lekko galaretka

pycha wspaniałe na ciepłe dni