Pieczone udka w majonezowo-ketchupowej polewie*

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Właśnie dziś robiłam i przypomniało mi się jakie są dobre i jak ładnie wyglądają:

3-4 udka z kurczaka
ok.3-4 łyżek majonezu
ok. 3-4 łyżek ketchupu( najlepiej pikantnego)
sól, pieprz, czosnek granulowany
bułka tarta

Udka natrzeć solą, pieprzem i czosnkiem i zostawić na conajmniej 1 godzinę. Majonez wymieszać z ketchupem i posmarować po wierzchu ułożone w naczyniu do pieczenia udka. Piec pod przykryciem ok. 0,5 godziny, potem odkryć, posypać bułką tartą i dopiekać jeszcze ok 20 minut.
Czas pieczenia jest uzależniony od wielkości udek.

P.S na 1 udko 1 łyżka majonezu+1 łyżka ketchupu.
 

Załączniki

  • udka_001a.jpg
    udka_001a.jpg
    51.1 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Dziś też upiekłam i mam zdjęcie:
kurczak5.jpg
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
Strasznie dawno je robiłam z "przepisów czytelników" z Poradnika, jak byłam na macierzyńskim??
W każdym bądź razie były b. smaczne:))
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
A ja nie wiem skąd mam, ale wszystko możliwe, bo ja bardzo dużo korzystam z przepisów czytelników, tylko, że niektóre rzeczy mam na kartkach popisane i nie pamiętam potem skąd mam przepis.
 
Wrz 13, 2004
4,165
0
0
Miałem podobny przepis na piersi z kurczaka. Posmarowane ostrym keczupem, albo chili, na to paski papryki, cebulka, na to majonez i żółty ser. Zapiec w piekarniku. Rewelacja
icon_smile.gif
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
Miałem podobny przepis na piersi z kurczaka. Posmarowane ostrym keczupem, albo chili, na to paski papryki, cebulka, na to majonez i żółty ser. Zapiec w piekarniku. Rewelacja
icon_smile.gif
te chili to trochę nie dla mnie, ale Mojemu Menżowi spodobałoby się na pewno:) i chyba popełnię ten sposób podania w następny weekendzik. A w ogóle to kiedyś robiłam jeszcze udka na kapuście, takie tam: udka z przyprawami połozone na kapuście kiszonej i pieczone w piekarniku. Połączenie prawie karkołomne, ale jak się to spróbuje organoleptycznie to smakuje bardzo dobrze.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
No dobra, przewertowałam część swoich zbiorów poradnika domowego, i rzeczywiście znalazłam przepis na "wyborne udka z majonezem" tak dokładnie było to zatytułowane. Przepis podpisany jest Danuta Nikolska i nieznacznie, ale różni się od tego, który ja zamieściłam, nie wykluczone, że p. Danuta też go skądś wzięła. A może to Ona go wymyśliła, a ja dostałam podobny kogoś innego. W każdym bądź razie swój mam zapisany z zeszycie już od dość dawna. W tym z "Poradnika" jest podana 1 łyżka majonezu i 1 łyżka ketchupu na 4 udka, u mnie jest to 1 łyżka jednego i 1 łyżka drugiego na 1 udko. Podawane są też dokładne ilości mielonego czosnku, ja daję "na oko".

No i czy teraz jest już wystarczająca reklama tych udek, zrobi ktoś?
 
Wrz 13, 2004
4,165
0
0
Beatko, ja zrobię napewno. I to niebawem. A teraz napij się ziółek, nerwosolu albo cin cin :wink: :cheers: :cheers: :cheers: :dump: :mrgreen:
 

Dynka

Member
Wrz 18, 2004
2,917
0
0
ja juz chyba pisalam ze w kuchni nikt juz niczego nowego nie wymysli chyba, a szczegol pogrzebany w sposobie podania.????
 
Wrz 13, 2004
4,165
0
0
Podobno w muzyce też nie, wszystko już było, liczy sie aranżacja
icon_smile.gif
 

monk

Member
Gru 8, 2004
472
0
0
Jedno pytanie.

W jakiej temperaturze?
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
ja jak to robie to pieke normalnie w 180 do miekkosci przykryte a potem odkrywam i 200 stopni tak na pol 20 minut do zrumienienia
 

monk

Member
Gru 8, 2004
472
0
0
Dzięki!!!
Właśnie je do piekarnika pakuję i tak sobie pomyślałąm że na 180 to zrobię.
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Wiecie co? W życiu nie myślałam, że majonez można piec, czy w ogóle na gorąco podawać! :shock:
Ale, jako że ja kurczakom nie mówię nie, to może kiedyś przy okazji spróbuję...
icon_smile.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Dzięki lidqa, że odpowiedziałaś za mnie na pytanie monk. Ja co do temperatury pieczenia nie lubię się wypowiadać, bo wiem, że są różne piekarniki. Ja mam kuchenkę i piekarnik na gaz i po prostu patrzę jak się zachowuje mięso czy ciasto. I albo zwiększam albo zmniejszam gaz. U mnie wskazówka termometru wskazuje zawsze przy pieczeniu ok. 220-250, ale ja sama nie wiem, czy ten termometr jest sprawny, bo może faktycznie ta temperatura jest tam inna.
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Zrobiłam, i muszę powiedzieć, że owszem, niczego sobie. Jako że dałam łagodny ketchup, to wyszło delikatne. A ta skórka śmiesznie chrupiąca.
Dzięki. Chyba będę powtarzać.
icon_smile.gif