Muffinki z kiszoną kapustą

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,763
1,162
113
Wytrawne, piknikowe, przyjątkowe, śniadaniowe i co komu do glowy wpadnie.

2 szklanki mąki, 1 lyzeczka plaska sody + 1 lyzeczka plaska proszku do pieczenia,
2 lyzeczki soli z gorka
1 szklanka kiszonej kapusty, surowej, posiekanej – żeby sie dlugie „wlosy” nie petały
1 jajko
4 lyzki oleju jaki jest
1 szklanka maślanki lub joguru niesłodkiego, ale z tych bez żelatyny, albo kefiru

Suche do miski, wymieszac
Mokre do drugiej miski ( kapusta jest mokra!), wymieszac
No i jak zwykle jedno z drugim zabełtać, jak za suche to dodac jeszcze maślanki ile trzeba, nakładać do foremek i piec ok. 30 min na dolnej polce piekarnika w temperaturze 200 stopni. Dla urody pomalowac rozbełtanym jajkiem przed wstawieniem
qd
 

bajeczka

Moderator
Mar 20, 2005
4,167
0
0
Oryginalne, zrobiłabym tylko foremek brak
icon_sad.gif
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,763
1,162
113
ktos pisal, ze piecze w filizankach z duralexu - wysmarowanych i wysypanych

a jesli Cie intersuje takie połączenie smakowe - napisz do nie, opowiem Ci o placku slowackim, z ktorego zaczernelam ten pomysl na kapusciane muffinki

pozdrawiam qd
 

jolcia1301

Member
Paź 8, 2006
11
0
0
qd @ 26 Oct 2005 napisał:
index.php?act=findpost&pid=190305ktos pisal, ze piecze w filizankach z duralexu - wysmarowanych i wysypanych
a jesli Cie intersuje takie połączenie smakowe - napisz do nie, opowiem Ci o placku slowackim, z ktorego zaczernelam ten pomysl na kapusciane muffinki
pozdrawiam qd
Ac o to za placek słowacki jestem ciekaw pisz kobito pisz

Pozdrawiam
Jola
 

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0



Zrobione, zjedzone. Pewnie powtórzę, ale jednak dodam czegoś jeszcze - jakiś podsmażony boczek lub może jakieś ziółka. Nie wiem co zrobiłam źle, ale miałam wrażenie, że są niedopieczone, pomimo, że były upieczone. Może za dużo jogurtu, albo kapustę za bardzo odcisnęłam?
 

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
AgusiaSz @ 11 Feb 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=447537Lemina a co Ty sklep otwierasz z muffinkami
gruebel_2.gif
rofl.gif

p.s. wszystkie idealne wyszły
mniam.gif
Nie, nie otwieram sklepu
fiesgrins.gif
Po prostu na imprezę robiłam
icon_smile.gif

A czy wyszły idealne, to nie wiem - te kapuściane jakieś nie do końca mi wyszły, bo miałam wrażenie, że są niedopieczone w środku... Może za dużo jogurtu dałam? Hmm...
gruebel_2.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

dea

Member
Lis 20, 2005
346
0
0
połączenie zaskakujące, ale chyba się skuszę
icon_smile.gif
 

dana41

Member
Lip 9, 2007
6
0
0
czy te muffinki można tez piec w papierowych foremkach włożonych do formy muffinkowej czy lepiej tylko w formie?
 

dana41

Member
Lip 9, 2007
6
0
0
"Uż se stalo" muffinki upieczone i prawie zjedzone, tylko zamiast kapusty kiszonej dodałam podsmażony z cebulką chudziutki boczuś i na konie sęr żółty (pokrojony w kostkę); jakie było zdziwienie rodzinki, że "normalnie" wyglądające muffinki, które bardzo często robię pachnę jakoś inaczej no i nie są słodkie;) ale wszystkim bardzo smakowała taka odmiana; kiedy kapusta na targu będzie juz dobrze ukiszona to zrobię z nią, narazie zamierzam eksperymentować z różnymi "konkretnymi" dodatkami:) ale pozwolę sobie używać przepisu qd jako podstawowego. Zastanawiałam się jeszcze czy możnaby zmienić mąkę zwykła na np. żytnią, razową itp. jak uda mi się kupić to napewno wypróbuję. Pozdrawiam i dzięki za przepis!
 

26magda3

Member
Wrz 19, 2006
246
0
0
zrobiłam muffinki korzystając z tego przepisu na ciasto, ale zamiast kiszonej kapusy (której nie miałam) dodałam podsmazone pieczarki z cebulą i wędliną, oraz pokrojony w kostkę ser zółty i mozzrellę

są rewelacyjne
mniam.gif
zwłaszcza przegryzając je ogórkiem konserwowym
daumen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: