Ciasteczka bajaderki nadziewane rodzynkami

lidiakd

Member
Mar 17, 2005
525
0
16
Moi Drodzy!

Czy ktoś z Was próbował już robić te ciasteczka? Kuszą mnie już bardzo długo. A teraz dodatkowo mam fazę na wszystko, co korzenne :mrgreen:.
Jeśli tak, to czy może się podzielić opinią na ich temat? Myślę, że jeśli się tu takowe pojawią, to będą same pozytywne. No, ale ciekawa jestem.
5398.jpg

Przepisu tutaj niestety nie mamy. Znajduje się tylko na mniamie
icon_sad.gif
http://www.mniammniam.pl/p.php?p=1875.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
kawe na lawe trzeba ;)
składniki
Nadzienie:
1 szklanka rodzynkow
1/3 szklanki wody
1/3 szklanki cukru
1 1/2 lyzeczki masla

Ciasto:
2 1/2 szklanki maki
1/4 lyzeczki cynamonu
1/4 lyzeczki zmielonego ziela angielskiego
1/4 lyzeczki mielonych gozdzikow
szczypta soli
2 lyzeczki proszku do pieczenia
1/2 kostki masla (125 g)
1 szklanka cukru
2 jajka
1/2 lyzeczki wanilii
1 lyzka mleka

sposób przygotowania
Skladniki nadzienia wlozyc do malego rondelka i zagotowac, obnizyc ogien i gotowac az masa zgestnieje i wiekszosc plynu zostanie wchlonieta, przestudzic.

Rozgrzac piekarnik do 180 st. C. Suche skladniki przesiac. Maslo utrzec z cukrem na puszysta mase, dodac jajka i wanilie i jeszcze chwile ubijac. Wsypac suche skladniki, dobrze wymieszac i na koncu dodac mleko. Ciasto bedzie bardzo miekkie, jezeli wydaje sie za miekkie do walkowania mozna zostawic je chwile w chlodnym miejscu.
Na posypanej maka stolnicy rozwalkowac ciasto na grubosc okolo 3 mm i wykrawac koleczka o srednicy 5cm. Na polowe krazkow nalozyc po lyzeczce nadzienia i przykryc druga polowa krazkow lekko sklejajac brzegi. Piec okolo 10-12 minut, az brzegi zaczna sie lekko rumienic. Wystudzic na drucianej siateczce.

dodatkowe informacje
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

lidiakd

Member
Mar 17, 2005
525
0
16
No tak, ale ja nie mam dostępu do mniama, a przepis mam tylko wydrukowany. No i wklepywać mi się tego nie chciało :oops:.
Dzięki Małgoś!
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
nie ma sprawy, ja nie lubie rodzynek, wiec nie próbowałam
icon_smile.gif
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
Ja robiłam. Są przepyszne! Tylko masy rodzynkowej mi zabrakło, bo ją wyjadłam.
icon_smile.gif


Smakują podobnie do angielskich mince pies.
 

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
ja tez je robilam i byly wspaniale
icon_smile.gif
to byly chyba walentynki, bo pamietam ze z czesci ciasta upieklam duuuze ciasteczko w ksztalcie serduszka, co bardzo spodobalo sie mojemu mezowi
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Malgosimi, ja wiem, ze Bajaderka by sie absolutnie nie pogniewala, bo ona sama dba o to, zeby przepisow u nas nie brakowalo, ale ktos z Mniama Ci glowy za to nie ukreci??

To tak na przyszlosc :mrgreen:
bo tez mam dostep ;)
 

Marcelina

Member
Wrz 16, 2004
1,714
0
0
Bardzo dobre, robilam raz na bożenarodzenie. Dzięki, że przypomniałaś ten przepis.
Zmniejszyłam tylko ilość cukru bo rodzynki i tak są słodkie.
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Dzieki Malgosimi
icon_smile.gif


I ciesze sie, ze wam smakuja - sa naprawde smaczne, dzieciom tez zawsze podchodza, no chyba, ze nie przepadaja za rodzynkami
icon_smile.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
ja tez sie ciesze, ale bym nie chciala, zeby np. Malgosia miala problem z mniam.

jak mozna to mozna :cheers:

i chyba tez do kolejki pojda. :roll: :roll:
moze powinnam sprzedawac, bo nie przejemy tej kolejki :roll:
 

morella

Member
Wrz 24, 2005
393
0
0
O te ciasteczka wygladaja smakowicie.... oj chyba bede na swieta :lol: Tylko kto to wszystko pozjada??
 

lidiakd

Member
Mar 17, 2005
525
0
16
Dzięki Dziewczyny za potwierdzenie, że są pyszne
icon_smile.gif
. U mnie też czekają w kolejce.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
moje ciasteczka właśnie się pieką nie wiem tylko czemu ale ta masa rodzynkowa nie chciała mi się zrobić...wyszły raczej rodzynki w karmelu :oops: poza tym zabrakło mi ich więc do reszty dodałam konfitury śliwkowej...mam nadzieję że będzie zjadliwe ;)
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
o kurcze ale pychoty :!: :herz: dosłownie mnie zatkało :shock: dawno nie jadłam tak pysznych ciasteczek, dziękuję bajaderko za przepis :bussi: dodam jeszcze że te z marmoladą tez są przepyszne
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Paulinko ja po prostu uwielbiam piec :oops: wszystkie koleżanki patrzą sie na mnie jak na jakiegoś obcego bo w moim wieku to sie zazwyczaj ma inne pasje :dump: :mrgreen: ale co ja zrobię że to kocham...moja rodzinka tym bardziej
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Sylwia ja mam 17 lat ale też uwielbiam pieczenie i to jest moja najwieksza pasja i zainteresowanie i życiowe powołanie

ale moi znajomi juz to akceptuja... tym bardziej, że moga potem probować efektow moich działań :lol: