Parówki w cieście

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Znalazłam ten przepis w starym zeszycie, przepisany ręcznie. I chyba z błędem:
5 parówek
25 dag mąki
2 dag drożdży
1 łyżka mleka (w trakcie robienia okazało się, że to zdecydowanie za mało)
2 łyżki śmietany
jajo
1 łyżka oleju
łyżeczka cukru
sól

- do mąki dodać drożdże rozmieszane z letnim mlekiem i cukrem, śmietaną, żółtkiem, olejem i odrobiną soli,
- wyrobić ciasto i od razu rozwałkować na cienki placek,
- posmarować placek roztrzepanym białkiem, pokroić na cienkie paski (około 2 cm),
- parówki przekrojone na pół owinąć paskami ciasta,
- posmarować resztą białka, upiec na złoty kolor.

Mleka dodałam więcej, nie wiem, ile, bo oprócz dodania na początku około 1/4 szklanki, lałam na bieżąco podczas wyrabiania ciasta, bo ta 1/4 szklanki to też było za mało. Musiałam coś źle przepisać do kajetu.

parwkiwciecie.jpg


Zostało mi trochę ciasta, więc rozwałkowałam je, pacnęłam trochę bigosu, zrobiłam z tego roladkę, pokroiłam i też upiekłam. Widać to na zdjęciu.
 

Eufrazja

Member
Lis 9, 2007
5
0
0
Moja szefowa dała mi trochę przyspieszony przepis na to danie ;). Poradziła kupić gotowe ciasto do pizzy (jakie sprzedaja np. w supermarketach... ). I tym zawinąć parówki. Osobiście nie przepadam za parówkami, ale to mi naprawdę smakowało.
Dzisiaj lub jutro zrobię to według twojego lub tego przyspieszonego przepisu.
 

grabinka

Member
Mar 25, 2008
244
0
0
Czy można przygotować takie parówki dzień wcześniej a w dniu podania odgrzać w piekarniku,a jeśli nie to czy one dobre są na zimno?
 

ilea

Member
Gru 14, 2007
31
0
0
Nie próbowałam odgrzewać, podejrzewam, że się da, ale nie wiem, czy wtedy ciasto nie będzie za suche? za to na zimno też są pyszne :D
Moja wariacja na temat - przed wsadzeniem do piekarnika i od razu po wyjęciu smaruję je roztopionym masłem, nie wysychają wtedy tak szybko.
Przepis super!
 

vanilia_sky

Member
Mar 28, 2009
38
0
0
moja mama robi je często z podobnego przepisu, chociaż nie jestem pewna czy nie tego samego.. musze sprawdzić, jeszcze można je posypać kminkiem na wierzchu a do środka włożyć cienki kawałek sera żółtego
lecker.gif
pyszne, polecam
icon_mrgreen.gif
 

vanilia_sky

Member
Mar 28, 2009
38
0
0
nie przeczytałam powyzszego postu:tak na zimno są też dobre, my je też odgrzewamy na drugi dzień i też są pyszne nic sie z nimi nie dzieje
fiesgrins.gif