Babka twarogowa

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

iwona44

Member
Cze 13, 2007
3,226
0
0
To prawda do robienia zdjęć trzeba mieć talent,ja to żadnym aparatem nie potrafię ,ale za to babeczka udała się wyśmienicie ,tylko u mnie z dużymi greckimi rodzynkami i sypnęłam resztę mielonych orzechów,zdjęcia nie ma i nie będzie bo babki też już nie ma ,i moja była robiona z domowej roboty serkiem,i nie było potrzeby przecierać go przez sitko ,bo bardzo ładnie się zmiksował,babeczka pycha
lecker.gif
,przepis super!
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Zrobilam na sodzie, przy czym wcale sie nie bawilam w przecieranie twarogu. Zmiskowalam i czesc. Grudki w surowej masie byly, ale w upieczonej babce ani sladu. Bardzo mnie cieszy fakt, ze zakalca nie zaliczylam. A w smaku podobna do oponek Paulinki! A, nie bylo na stanie zadnych bakalii to sie obylo. Wersja purytanska ;)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Carmel

Member
Lut 3, 2005
2,346
0
0
moja babka
daumen.gif
dobra,
ale trochę sucha mi wyszła

IMG_4832.JPG
IMG_4829.JPG
 

Załączniki

  • IMG_4832.JPG
    IMG_4832.JPG
    84.1 KB · Wyświetleń: 30
  • IMG_4829.JPG
    IMG_4829.JPG
    91.2 KB · Wyświetleń: 29

kajtek

Member
Gru 8, 2008
498
0
16
Pyszna
cheers.gif

Idealna babka do popołudniowej kawki
icon_smile.gif

Dodałam żurawinę ale chyba trochę za mało
gruebel_2.gif
bo nic nie widać
 

Załączniki

  • DSC00045.jpg
    DSC00045.jpg
    210.2 KB · Wyświetleń: 1

krokodylek

Member
Lut 27, 2009
24
0
0
wchodze, patrze pienkna babecka. no to
gruebel_2.gif
zrobie babke. zadowolona z zycia poszlam do kuchni, odkopalam forme, wlaczylam piekarnik ide
kuehl.gif
po ser, patrze, a tam sera nie ma
zwinker.gif
i nie bedzie babecki
cry_1.gif
cry_1.gif
cry_1.gif

nie mam pojecia co za bezczelny gnom wrąbał moj serek,
baa.gif
ale jak sie dowiem to bedzie
strafe.gif
 

kajtek

Member
Gru 8, 2008
498
0
16
Krystynko normalną mam kawkę
rofl.gif
nie wiem czemu taką ikonkę
zahnlos.gif
dałam ;)
A o żurawinach to ja zapomniałam jak już ciasto przełożyłam do foremki to mi się przypomniało wiec posypałam trochę i paluchem powpychałam
 

grabinka

Member
Mar 25, 2008
244
0
0
Ja też ją piekłam wczoraj ,ale nie kosztowałam bo dziś jedzie ze mną na urodziny babci .Ja zdecydowanie następnym razem zrobię z podwójnej porcji bo ta to pewnie na dwa machnięcia nożem będzie
icon_mrgreen.gif
(podczas pieczenia pachniała obłędnie) Dodałam tak jak Krystyna żurawinę (suszoną) i garść troszkę jeszcze innych bakalii(rodzynki,ananas,kokos,).Dziś degustacja przez seniorkę rodu zobaczymy czy jej "podejdzie"smakiem(zażyczyła sobie bym właśnie dla babci babkę upiekła
zwinker2.gif
icon_lol.gif
)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

olgaaa

Member
Maj 23, 2007
31
0
0
babka pyszna:) wilgotna i w sam raz slodka. Musialam zuzyc mandarynki z puszki wiec dodalam je zamiast rodzynek i bardzo dobrze pasują
icon_smile.gif

polecam przepis ,bo ciasto robi sie szybko i jest bardzo smaczne.
 

Załączniki

  • PICT0890.JPG
    PICT0890.JPG
    915.9 KB · Wyświetleń: 1

Bellefleur

Member
Cze 8, 2009
99
0
0
Upiekłam w keksówce - wyszła cudna, aromatyczna i bardzo delikatna w smaku.
icon_lol.gif
W środku żurawina, rodzynki i resztka mieszanki keksowej.
Jak zwykle Krystynko dziekuję za niezawodny przepis!
anbetung.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,661
2,961
113
Miałam nie piec do świąt, ale była potrzeba, a i okazja, bo ser był w domu. :mrgreen: Nie wpisałam się tu, ale piekłam ją w zeszłym roku i była smaczna, chyba nawet bardziej dzień po upieczeniu. Dałam spore garści żurawin i rodzynek, które stały długo namoczone w rumie, i to się czuje. :lecker: Piekłam w blaszce, kroiłam jeszcze ciepłą, bo chciałam sprawdzić, czy nie ma zakalca :)
 

Załączniki

  • babka twarogowa.jpg
    babka twarogowa.jpg
    50.5 KB · Wyświetleń: 18
Ostatnia edycja: