Bardzo czekoladowy tort

julia

Member
Sie 30, 2006
533
0
0
h-elen przejrzyj ten wątek https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=11638 z pewnoscia znajdziesz to czego szukasz
icon_smile.gif
 

kasieniczka

Member
Lut 16, 2009
20
0
0
Przepraszam, ale jest dla mnie niejasne co oznacza l i st. Domyślam się, że l to łyżki , ale st?
12 l. cukru
10 l.st. maki
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,408
3,710
113
l = łyżka
l st. = łyżka stołowa
U Elki spotkasz się jeszcze ze skrótem l.h = łyżeczka (5 ml)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Rusalka

Member
Mar 12, 2009
40
0
0
Witam!
Buszuje juz od kilku dni po tym forum i chyba zaczne tyc od samego patrzenia ;)
ale nie o tym chcialam..
Na 1 str zostaly podane linki do wykonania takich pieknych roz z czekolady i nie tylko..ale niestety nie otwieraja sie one na okreslonym temacie
icon_sad.gif

Probowalam szukac ale nie moge sie dopatrzec tych tematow..
Czy moze ktos bardziej obeznany z forum podrzucic linki jeszcze raz..
Z gory dziekuje..

A TORT JEST NIESAMOWITY!!!!!!
lecker.gif

Jesli autorka tu zajrzy to mam pytanie ile czasu zajelo jej przygotowanie tego tortu...?
gruebel_2.gif

Oraz czy mozna np taki tort transportowac czy istnieje raczej grozba ze sie rozstopi -chodzi mi o podroz taka 4 godzinna :-/
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
Witaj Rusalko.
Bądź przygotowana, to forum uzależnia. Jak tu pobędziesz to zobaczysz - same mistrzynie a Elka - dla mnie to guru.
Na pewno tu zajrzy. Pozdrawiam
P.S. Mnie też się nie otwierają.

 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Rusalka

Member
Mar 12, 2009
40
0
0
Maraa
Dziekuje ci bardzo
icon_smile.gif

Te roze juz znalazlam.. wczoraj juz zaczelam buszowac za tym termometrem (choc moja mama mistrzu kuchenny ;) mowi ze po co termometr ze na wyczucie to mozna ta czekolade topic
gruebel_2.gif
)

A te ozdoby ptysiowe...
eek2.gif
eek2.gif
eek2.gif

dopiero co w tamtym tyg zrobilam swoje pierwsze ptysie i labedzie (wyszly raczej jak piskleta
fiesgrins.gif
) to teraz mozna i spobowac ozdob..
icon_smile.gif
 

Ainah

Member
Mar 14, 2009
13
0
0
Tort przepiękny, chcę upiec taki na urodziny. I w związku z tym mam pytanie co do tego kremu maślanego: jakie to ma być masło (żeby nie roślinne)? Ja używam normalnie takiego zwykłego, ale to roślinne.
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Ainah @ 29 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=840447Tort przepiękny, chcę upiec taki na urodziny. I w związku z tym mam pytanie co do tego kremu maślanego: jakie to ma być masło (żeby nie roślinne)? Ja używam normalnie takiego zwykłego, ale to roślinne.
Masło roślinne to jest margaryna przemianowana w ten sposób w celach marketingowych. Elka zaleca natomiast normalne, prawdziwe masło, czyli 82% tłuszczu i brak domieszek olejów roślinnych. Moim zdaniem tylko takiego powinno używać się do wszystkich kremów.
 

Ainah

Member
Mar 14, 2009
13
0
0
Kolejne pytanie ( z góry przepraszam jeśli głupie, ale dla mnie istotne): w przepisie na krem maślany jest 100 ml mleczka zagęszczonego z cukrem, jakie to ma być mleczko, bo mleczko zagęszczone z cukrem jest albo w puszcze ale też w tubce. Tylko to w puszcze jest rzadsze i tak na chłopski rozum bardziej mi pasowało to z tubki. No i nie wiem co mam kupić. Proszę o pilną odpowiedź
icon_smile.gif
(bo w sobotę będę je piekła).
 

_Gonia_

Member
Mar 25, 2010
249
0
0
A czym można by zastąpić ten likier kahlua? Nie mam takiego i generalnie nie lubię likierów kawowych, więc szkoda by specjalnie kupować.
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
Czy nie wydaje się Wam, że NASZA Elka zaginęła ?
A może któś Ją gdzieś spotkał ? A moze zawiadomić odpowiednie organa ?
icon_smile.gif