Bataty, szpinak i sos z nerkowcow

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,100
1,538
113
Kupilam sobie ostatnio urzadzenie, dzieki ktoremu moge robic "makaron" z warzyw. Testowanie zaczelam od slodkich ziemniakow i zrobilam na obiad makaron ze slodkich ziemniakow ze szpinakiem i sosem z orzechow nerkowcow. Pycha! Przepis byl stad: http://pinchofyum.com/creamy-spinach-sweet...th-cashew-sauce
Oczywiscie bataty mozna po prostu pokroic i odpowiednio wydluzyc czas przygotowania. Zdjecia nie zrobilam, bo moj sos mial grudki (nie zmielilam orzechow na miazge) i wygladalo to srednio apetycznie. Ale wpisuje, bo bylo pyszne!

Skladniki:
- 1 szklanka nerkowcow
- 3/4 szkl wody (+ wiecej do namoczenia orzechow)
- 1 zabek czosnku
- 1/2 lyzeczki soli
- 4 spore bataty, obrane i pokrojone lub "zmakaronowane"
icon_mrgreen.gif

- 2 szklanki swiezego szpinaku

Orzechy namoczyc w wodzie przez okolo 2 godziny. Po tym czasie odsaczyc, oplukac i zmiksowac z czosnkiem, sola i 3/4 szkl wody.
Bataty podsmazyc na oleju az zmiekna, dodac szpinak i wymieszac (az szpinak zwiednie). Calosc polac sosem, doprawic i podawac. Przechowuje sie tez dobrze do nastepnego dnia i jest rownie pyszne po podgrzaniu.
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,317
1,613
113
O, umknął mi ten przepis. Zapowiada się smakowicie.

A możesz pokazać to urządzenie? Chyba, że to takie jak na filmie z linku.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,100
1,538
113
Ja mam spiralizer Paderno (http://www.couponclipinista.com/wp-content/uploads/2014/09/91cxEh92t5L._SL1500_.jpg). Ale mysle, ze kazdy tego typu przydas sie nada. Mozna tez po prostu ziemniaki pokroic, tylko wtedy dluzej potrwa podduszanie/podsmazanie
icon_smile.gif
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,317
1,613
113
Sprytne urządzonko
fiesgrins.gif
. O nie, nie, batatów ręcznie to ja na pewno kroić nie będę. Muszę się moim maszynom przyjrzeć, może którąś uda mi się uzyskać coś satysfakcjonującego.
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,317
1,613
113
No nie wiem, bataty są chyba za twarde na obieraczkę. Można się zamęczyć w trakcie.