Bułki MM dla Ilonki :)

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
skanserduszka @ 20 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=875770dlaczego typ 1850 a konkretnie co to znaczy ten właśnie typ mąki?
witaj
typ mąki oznacza teoretyczną ilość popiołu, który pozostanie ze spalenia 1000 kg danej mąki - im bardziej mąka oczyszczona jest z otrąb (okrywa ziarna), tym mniej popiołu wytworzy się po spaleniu - tym niższy typ.

w metodzie Montignac wykorzystujemy mąki pełnoziarniste, zarówno żytnie, jak i pszenne - minimum to właśnie typ 1850 (graham); typ 2000 to mąka razowa (czyli inaczej mówiąc RAZ mielona). pieczywo na MM pieczemy z żytniej 2000 (chlebki żytnie na zakwasie), pszennej 1850 (chlebki i bułki drożdżowe, spody pod pizze itp), a na słodkie wypieki najlepiej nada się orkiszowa 2000, która jest znacznie drobniej mielona, niż tradycyjna pszenna, dzięki czemu ciasta wychodzą bardziej puszyste
icon_smile.gif


przepraszam za taki obszerny post
icon_mrgreen.gif



fajny pomysł z tym twarogiem, ja jednak zamiast piec, chyba usmażę sobie te "bułeczki" na odrobinie oliwy
gruebel_2.gif
i dodam jakieś jajo (IIF) i fruktozę?
gruebel_2.gif

i wyjdą mi takie racuszki serowe
icon_mrgreen.gif

mniam
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Fajne te buły, coś całkiem innego. Skoro wilgotne, to upiekę Czh, tyle, że w wersji na słodko. Będzie miał na śniadania.
Sis, planuję tak ja Ty, upiec z 1/4 porcji, czyli będę potrzebowała 125 g serka?
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Sinistra @ 21 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=876149Fajne te buły, coś całkiem innego. Skoro wilgotne, to upiekę Czh, tyle, że w wersji na słodko. Będzie miał na śniadania.
Sis, planuję tak ja Ty, upiec z 1/4 porcji, czyli będę potrzebowała 125 g serka?
Ja myślę jeszcze nad opcja dodania np. rodzynek
fiesgrins.gif

Tak, 125 gram serka - mialam klinka 250 g
icon_wink.gif
więc łatwo było go na pół podzielić
icon_wink.gif

Mąki dałam szklanke taka 250 ml.
Jogurtu tak z pół mi weszło dużego (450 gramowego - ten z lidla naturalny 0,1%).
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

skanserduszka

Member
Lip 20, 2009
10
0
0
Piadina @ 21 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=876113witaj
typ mąki oznacza teoretyczną ilość popiołu, który pozostanie ze spalenia 1000 kg danej mąki - im bardziej mąka oczyszczona jest z otrąb (okrywa ziarna), tym mniej popiołu wytworzy się po spaleniu - tym niższy typ.

w metodzie Montignac wykorzystujemy mąki pełnoziarniste, zarówno żytnie, jak i pszenne - minimum to właśnie typ 1850 (graham); typ 2000 to mąka razowa (czyli inaczej mówiąc RAZ mielona). pieczywo na MM pieczemy z żytniej 2000 (chlebki żytnie na zakwasie), pszennej 1850 (chlebki i bułki drożdżowe, spody pod pizze itp), a na słodkie wypieki najlepiej nada się orkiszowa 2000, która jest znacznie drobniej mielona, niż tradycyjna pszenna, dzięki czemu ciasta wychodzą bardziej puszyste
icon_smile.gif


przepraszam za taki obszerny post
icon_mrgreen.gif



fajny pomysł z tym twarogiem, ja jednak zamiast piec, chyba usmażę sobie te "bułeczki" na odrobinie oliwy
gruebel_2.gif
i dodam jakieś jajo (IIF) i fruktozę?
gruebel_2.gif

i wyjdą mi takie racuszki serowe
icon_mrgreen.gif

mniam
Pozdrawiam wszystkie montignacki!
Piadina bardzo dziękuję za wyjaśnienie, wiem gdzie u siebie w mieście kupię takie mąki, już je kiedyś oglądałam ale nie wiedziałam do czego je można używać. Jeszcze jakbyś mogła wyjaśnić co znaczą te 4 kubki czy to są cztery szklanki? Chciałabym rodzinę zachęcić do zdrowego stylu życia zaczynając od bułeczek, placków, bo to lubią najbardziej a potem powoli wprowadzać inne dania. Dla siebie po zakończeniu III fazy też chcę ułożyć jakiś plan żywieniowy, żeby jeść dobrze i zdrowo.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
icon_razz.gif
 

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

skanserduszka

Member
Lip 20, 2009
10
0
0
Piadina @ 22 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=876525co do kubków - zakładam, że autorka przepisu uwzględniła miary z naszego tematu Kuchenne ABC
icon_smile.gif



III ?...
icon_eek.gif
gruebel_2.gif

aaa... to znaczy dieta SB?...
icon_mrgreen.gif
Dziękuję Piadina! wlazłam tam i już chyba wiem że to 240 ml dla pewności będę ostrożnie sypać tej mąki. Jeszcze raz bardzo dziękuję.
Tak dla wyjaśnienia to III faza to na diecie Dukana czyli proteinowej, bo w III fazie można już jeść różności ale ja chciałabym wprowadzić w swoje meni więcej zdrowej żywności, nie chcę wrócić do starych nawyków więc pomocy szukam w mąkach razowych, kaszach, otrębach, mam nadzieję że mi się uda. pozdrawiam!
wink.gif
 

yomajka

Member
Sty 24, 2009
7
0
0
czy gdyby je zagnieść rano okolo 8 to spokojnie poczekają do 11 ? i gdzie mają leżeć wówczas? przykryte ? prosze o odp bardzo, bo ciemnica ze mnie totlna
icon_sad.gif
(