buraczki tarte na zimę

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
To skuszę się i ja. Bardzo lubię buraczki, a ze ścieraniem mam mało kłopotu, bo w robocie kuchennym mam tarki o różnej wielkości oczek. Tylko przekrojone (po ugotowaniu i obraniu) wkładam i popycham kołkiem (plastikowym). Idzie piorunem. Największy problem będę miała z dużym garnkiem. A może je upiekę? Najważniejsze, że podjęłam decyzję. Słoiki już przygotowałam. No, to do roboty
icon_rolleyes.gif
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Seniorko,
dla mnie dużo lepsze są te pieczone niz te gotowane. Jesli uda ci się spotkac odmiane buraków podłuznych, to skuś suie na nie.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Ja też wolę pieczone, ale z podłużną odmianą buraków jeszcze się nie spotkałam. Poproszę mojego zaopatrzeniowca o kupienie na bazarze, bo ja tego ciężaru nie przydżwigam. Serdeczne dzięki za informacje. Pozdrowienia
wink.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Dzięki za link i lekcję poglądową. Ja tych buraków nie znałam, więc się za nimi nie rozglądałam. Dookoła mam same supermarkety, a tam nic nowego. Dzisiaj będzie mój "zaopatrzeniowiec", więc zapoznam go z tematem i będę miała z bazaru to, co chcę. Zdecydowałam się na pieczenie. Jeszcze raz dziękuję
wink.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
potwierdzam, że podłużne są pyszne. U nas dostępne przeważnie na targu, w sklepach nie widziałam. Można też kupić już ugotowane( uparowane
denknach.gif
) więc już nie trzeba się martwić o gary. Trzymam kciuki seniorko, żeby się udały i żebyś była zadowolona.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Serdecznie dziękuję Beatko. Mam ogromną ochotę na te buraczki i zrobię ściśle z przepisem, bo wszystko mi w nim odpowiada. Buraki już mam zamówione. Będą w poniedziałek, a ja już się na to cieszę. Pozdrowienia
icon_lol.gif
 

jobi

Member
Wrz 1, 2005
13,227
1
0
Beatko, kolejny Twój przepis wchodzi na stałe do mojego kanonu.

Robiłam w grudniu, z własnych zbiorów. Właśnie z podłużnych, bo od kilku lat tylko takie siejemy. Wychodzą świetne. Najczęściej podaję je na zimno z dodatkiem jabłka, cebuli i oliwy. Pycha
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ooo, cieszę się bardzo
icon_biggrin.gif
Ale polecam zrobić je zaraz po wykopkach- są wtedy, moim zdaniem, smaczniejsze niż takie już trochę przechowywane np. w piwnicy.
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
Zrobiłam z 20 kg buraczków.
Dzięki BeatoSz za przepis i dzięki sioniu za metodę na zmiękczanie.
Piekłam w piekarniku na trzech poziomach a te, które się nie zmieściły ugotowałam. Rożnica widoczna i wyczuwalna. Ten pierwszy, odwodniony
icon_mrgreen.gif
, ten drugi pieczony ...
Gotowane starłam na miazgę do chrzanu, pieczone są tarte na grubsze wióry.
P1020491.JPG
 

Załączniki

  • P1020491.JPG
    P1020491.JPG
    202.2 KB · Wyświetleń: 4