Chiles rellenos de picadillo, papryka nadziewana słodko-pikantnym farszem

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Hanka145 @ 11 Oct 2015 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1591863W sprawie wyszukiwarki - to zdania nie zmienie, jest trudna i trudniejsza, niz na innych forach, ale dla rownowagi podam, ze bywaja tam tez prawdziwe dziwolagi zupelnie zniechecajace do korzystania. Wiem, ze to nie jest sprawa moderatorek, ale kiedys bylo podane szczegolowo jak sie nia poslugiwac. Myslalam, ze to podawala Joanna, ale glowy nie dam. Nie pamietam gdzie to bylo i prosilam o przypomnienie, a nie komentowanie takie czy inne.
Ciężko zgadnąć o jakie tłumaczenie ci chodziło - ale może o to https://www.cincin.cc/index.php?s=&show...t&p=1317118 niemniej jednak nic nie zastąpi ćwiczenia w posługiwaniu się tym narzędziem - najlepiej się zapamiętuje kiedy samemu pozna się zasadę działania.
 

Hanka145

Well-known member
Kwi 15, 2005
1,481
69
48
Cinko, strzal w dziesiatke. Zdaje mi sie, ze bylo jeszcze cos innego w temacie, ale to, co podalas jest bardzo pomocne. Wyrazny dowod, ze inne osoby tez maja problemy z wyszukiwarka. Byc moze uzycie jej nie jest trudne, ale trzeba znac "szyfr" albo miec smykalke do tego, najgorzej z pamietaniem czyj to byl przepis. Bywaja wyszukiwarki prostsze, ktos by mogl cos zasugerowac na temat uprostrzenia, chocby do Grzecha, zeby podal dalej, ale nikt nie ma odwagi, dlaczego? Jednak przypomnienie wyjasnien nic nie kosztuje, a dochodza nowe osoby, ktore nie wiedza, ze bylo cos na ten temat.

Tu wyraze swoje zdziwienie Joanno. Przytoczylas moja wypowiedz:
"Nie oczekiwalam niczego poza zwykla odpowiedzia, ze dostala."
z ktorej jasno wynika, ze chodzilo mi o to, ze dostalas i nic wiecej. Dlaczego mowa o wyrazach jakichs wdziecznosci? Czy to nie jest typowe dorabianie uszu? Co innego przepis dla ogolu, a co innego zadedykowany. Tu mi wytknieto, czego nie napisalam, a powinnam, wiec jak to wogole wyglada? Mniejsza z tym, ale osobiste animozje, a funkcja piastowana to dwie rozne rzeczy.
Seniorko, ja tez jestem starsza pani, moze nawet starsza od Ciebie, przemysl sobie te kasliwa wypowiedz, ale nie mam zalu.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,669
113
seniorka @ 8 Oct 2015 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1591649- 4 duże strąki zielonej lub żółtej papryki
- 25 dkg mielonej wieprzowiny (wzięłaam łopatkę - nie radzę gotowego mielonego, jest strasznie tłuste)
- 1 banan (wzięłam mały)
- 3 łyżki rodzynek
- po 1/4 łyżeczki tymianku i majeranku
- po szczypcie cynamonu i zmielonych gożdzików
-1 mała cebula
-2 pomidory
- szczypta chilli
- 1 kostka bulionu wołowego
- 2 łyżki masła
- 3 łyżki oleju
- sól, pieprz
Sprawdzam składniki, bo jutro robię. Już się nie mogę doczekać, jak smakuje mięso z bananem i rodzynkami.
icon_smile.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Joanno, mysle, ze ci sie spodoba. Moje przepisy wolaja o plantain wlasnie z nim robilam chiles rellenos, wiec moze jedynie dalabym takiego zielonkawego banana, ktory jest bardziej skrobiowy niz slodki.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
A wlasnie mialam pisac, ze swieze oregano zamiast majeranku pasuje tu doskonale. Rodzynki pokroilabym w mala kostke, no chyba, ze masz jakies malenkie.
Bardzo jestem ciekawa jak beda wam smakowac
icon_biggrin.gif
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,763
1,162
113
Tatter ! Dzięki za podpowiedź, że w przepisach z plantanami można użyć po prostu zielonego banana!

I poszukam koryntek, one są takie drobniutkie, nadadzą mi się też do wegańskiej morcilii:)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,669
113
Siedzą w piecu.
Z przypraw dołożyłam szczyptę mielonego ziela angielskiego, bo stało obok mielonych goździków i jakoś mi tu pasowało.
Oprócz tymianku i majeranku, dorzuciłam nieco oregano. Z rodzynków miałam w domu dość drobne sułtanki.
Zamiast suszonej chili dałam świeżą, zamiast świeżych pomidorów, domowe pelati ze słoiczka, a zamiast bulionu z kostki - domowy rosół z kurczaka.
Dałam trochę grudek masła do pieczenia, ale zrezygnowałam z oleju.
Zrobiłam z podwójnej porcji - połowę zwykłych, przekrojonych na pół papryk, połowę czerwonych spiczastych.


EDIT:
Pyszne! Na pewno będę powtarzać.
Szczególnie zasmakowały synowi, który nie przepada za tradycyjnie faszerowaną paryką, a ta go zachwyciła.
Podsunął mi też pomysł, by następnym razem dodać do farszu czerwoną fasolę.
Piekłam trochę dłużej niż w przepisie, bo po 20 minutach papryka była zupełnie surowa.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Joanna @ 15 Oct 2015 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1592460Siedzą w piecu.
EDIT
Piekłam trochę dłużej niż w przepisie, bo po 20 minutach papryka była zupełnie surowa.
Ja też piekę dłużej, ale sprawdzając składniki z przepisu, zapomniałam o niezwykle ważnych sprawach. To 20 minut zostało z przepisu, a ja sprawdzam miękkość wykałaczką. Pilnuję żeby papryka była miękka, ale nie mazista.Pozdrowienia.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
QUOTE (Joanna @ 15 Oct 2015, 13:10 ) index.php?act=findpost&pid=1592460Siedzą w piecu.
Z przypraw dołożyłam szczyptę mielonego ziela angielskiego, bo stało obok mielonych goździków i jakoś mi tu pasowało.
Oprócz tymianku i majeranku, dorzuciłam nieco oregano.
Zamiast suszonej chili dałam świeżą, zamiast świeżych pomidorów, domowe pelati ze słoiczka, a zamiast bulionu z kostki - domowy rosół z kurczaka.
Dałam trochę grudek masła do pieczenia, ale zrezygnowałam z oleju.
Zrobiłam z podwójnej porcji - połowę zwykłych, przekrojonych na pół papryk, połowę czerwonych spiczastych.


EDIT:
Pyszne! Na pewno będę powtarzać.
Szczególnie zasmakowały synowi, który nie przepada za tradycyjnie faszerowaną paryką, a ta go zachwyciła.
Podsunął mi też pomysł, by następnym razem dodać do farszu czerwoną fasolę.
Piekłam trochę dłużej niż w przepisie, bo po 20 minutach papryka była zupełnie surowa.
Wiedzialam!
daumen.gif
daumen.gif
daumen.gif

Pomysl z fasola swietny, pinto imo bedzie lepsza, jesli ma sie bez trudu zamalgamowac z reszta farszu.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
QUOTE (qd @ 15 Oct 2015, 08:29 ) index.php?act=findpost&pid=1592423Tatter ! Dzięki za podpowiedź, że w przepisach z plantanami można użyć po prostu zielonego banana!

I poszukam koryntek, one są takie drobniutkie, nadadzą mi się też do wegańskiej morcilii:)
Mozna, chociaz nadmienic musze, ze w smaku sa jednak odrobine odmienne. Na surowo plantain jest bezsmakowy, ot zwykla skrobia w duzej ilosci, po obrobce termicznej jest delikatnie kwaskowy i nabera smaku innych skladnikow rowniez, jak tofu.

Koryntki, czemu nie. Ja zwykle daje duze zlote rodzynki, pokrojone.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,669
113

Załączniki

  • chiles.jpg
    chiles.jpg
    80.9 KB · Wyświetleń: 2
  • chiles1.jpg
    chiles1.jpg
    88.5 KB · Wyświetleń: 0

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Pewnie, ze bedzie, to przeciez chile con carne, tyle ze w paprykach
icon_biggrin.gif


Wiesz Joanno, bardzo lubie nadziewane papryki, wlasciwie moga byc nadziane czymkolwiek, jednakze bezdyskusjnie moje ulubione nadziewane warzywa to oberzyny. Kocham fatteh, jadlas? Moja przyjaciolka robi najlepsze fatteh pod sloncem, szczegolnie obiadowy, wlasnie z oberzynami, chociaz sniadaniowym nie pogradze.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Brawo dla dziecka za trafne skojarzenie
daumen.gif


Co do fatteh, jest wiele wariacji tego dania - podstawowymi skladnikami sa arabski chleb khubz i sos tahini. Wersja z ciecierzyca czesto jedzona jest na sniadanie.
Mozna przyrzadzic fatteh z kurczakiem, jagniecina, wolowina lub wlasnie, jak w mojej ulubionej wersji z nadziewanymi oberzynami (nadziewane sa mielona jagniecina/wolowina lub farszem wege).
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,763
1,162
113
Mój potomek spróbowawszy samego farszu pomruczal z uznaniem i rzekł: matka, ty nie pakuj tego w papryki tylko ryżu ugotuj i daj z ryżem.
Farsz zrobiłam z fasolą czerwona z puszki zmiksowaną z pomidorami siekanymi z puszki. Rodzynek dalam polowę i jednego banana, niestety już żółtego ( ale bez plamek).Mięso - mielone udowe z indyka.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,669
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,763
1,162
113
Joanna @ 17 Oct 2015 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1592661Jak bym swojego słyszała...
rofl.gif
Też zapowiedział, że następnym razem mam zrobić samo nadzienie, tylko z fasolą i ryżem.
icon_lol.gif
Na szczęście zrobilam z podwójnej porcji :D papryki nadzialam, w końcu musze spróbować calości!
Ryż tez ugotowalam i nakarmilam potomka wedle życzenia.
Teraz wyjelam z pieca chleb, a wstawilam faszerowaną paprykę, akurat J wróci z pracy, papryka dojdzie, może nawet elegancką kupkę ryżu dołoże?

Edit: papryka nadziewana jest znakomita! Ja też nie byłam z tych uwielbiających faszerowaną parykę i podchodzilam do dania z dystansem. A tu niespodzianka! Sama papryka bardzo smaczna i połączenie nadzienie+ warzywo - super!
Syn też pelen uznania, zdaje sie że spokojnie będę mogla robic to danie dla wszystkich domowników.
icon_smile.gif


papryka_faszerowana_mex_cc.jpg

Teraz jeszcze chcialabym wypróbować wersję bezmięsną. Dam znać.
 

Załączniki

  • papryka_faszerowana_mex_cc.jpg
    papryka_faszerowana_mex_cc.jpg
    37.5 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Zrobilam w piatek. Zamiast wieprzowiny uzylam wolowiny. Zapieklam w sosie ranchero, wyszlo oczywiscie pysznie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: