chleb bezglutenowy

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
nkamilos @ 24 Oct 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1200313Mam pytanie dla posiadaczek zakwasów bezglutenowych. Czy po ich zrobieniu (4-5 dniach)
przechowujecie je w lodówce? Przeczytałam gdzieś informację, że bezglutenowych się nie przechowuje
tylko od razu zużywa cały...
gruebel_2.gif

Ponoć przestaje działać. Czy to prawda?
ja teraz nie używam ,ale miałam taki co miał z 3 miesiące i nie robiłam od nowa , choć w lodowce za długo go nie trzymałam raczej odświeżałam i trzymałam w cieple
ale ja dawno nie piekłam tego chleba , z 2 lata pewnie już
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dwa.demonki

Member
Lis 2, 2010
6
0
0
nkamilos @ 24 Oct 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1200313Mam pytanie dla posiadaczek zakwasów bezglutenowych. Czy po ich zrobieniu (4-5 dniach)
przechowujecie je w lodówce? Przeczytałam gdzieś informację, że bezglutenowych się nie przechowuje
tylko od razu zużywa cały...
gruebel_2.gif

Ponoć przestaje działać. Czy to prawda?
Nieprawda. Moje zakwasy bezglutenowe (kukurydziany i ryżowy) za parę dni będą miały rok. Regularnie, co 7-10 dni je dokarmiam, poza tym trzymam w lodówce. Piekąc ostatnio chleb bg i zwykły zauważyłam nawet, że bg urósł dużo szybciej niż zwykły glutenowy
icon_smile.gif
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
dwa.demonki @ 24 Oct 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1200483Nieprawda. Moje zakwasy bezglutenowe (kukurydziany i ryżowy) za parę dni będą miały rok. Regularnie, co 7-10 dni je dokarmiam, poza tym trzymam w lodówce. Piekąc ostatnio chleb bg i zwykły zauważyłam nawet, że bg urósł dużo szybciej niż zwykły glutenowy
icon_smile.gif
czyli zachowuje się jak każdy zakwas im starszy tym lepszy
 

nkamilos

Member
Wrz 30, 2011
2
0
0
Super, bardzo się cieszę
icon_biggrin.gif
ja póki co od wczoraj próbuje wyhodować gryczany i ryżowy. Na razie minimalnie bąbelkują.
Mam nadzieje, że to kwestia czasu.