Ciasteczka bostonskie Maud Macdonald

kornasia

Member
Maj 17, 2008
1,039
0
36
Przepis pochodzi z ksiazki Elaine i Kelly Crawford "Kuchnia z Zielonego Wzgorza"

1 szklanka masla (25 dag)
1 1/2 szklanki brazowego cukru
3 jajka, roztrzepane
1 lyzeczka sody
1 1/2 lyzki goracej wody
3 1/4 maki chlebowej, przesianej przez sito
1/2 lyzeczki soli
1 lyzeczka cynamonu
1 szklanka posiekanych orzechow wloskich
1 szklanka rodzynek

Maslo utrzec z cukrem, dodac jajka, nastepnie sode rozpuszczona w goracej wodzie oraz polowe maki z sola i cynamonem.
Dodac orzechy i rodzynki zmieszane z reszta maki. Klasc porcje wielkosci lyzki co dwa i pol centymetra, piec 12-14 minut w temperaturze 180 stopni Celsjusza.
proporcje na szescdziesiat ciasteczek.

Niestety orzechy wyszly i uzylam 20 dag gorzkiej czekolady, posiekanej dosc drobno, ale IMO lepsza jest wersja z orzechami.

Zdjecie niestety z komorki:
DSC02033.JPG
 

Pinkberry

Member
Lut 17, 2008
309
0
0
Dobra jest ta książka? Bo ja mam tylko tą starą wersję, cienką, z obrazkami, a z tego, co widziałam, to ta wersja jest zupełnie z innej bajki. Wiesz może, czy przepisy się powtarzają? Co tam w ogóle jest?
 

kornasia

Member
Maj 17, 2008
1,039
0
36
Pinkberry @ 27 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=756095Dobra jest ta książka? Bo ja mam tylko tą starą wersję, cienką, z obrazkami, a z tego, co widziałam, to ta wersja jest zupełnie z innej bajki.
Prawdopodobnie masz na mysli "Ksiazke kucharska Ani z Zielonego Wzgorza" Kate MacDonald, wnuczki L.M. Montgomery (http://www.amazon.com/Anne-Green-Gables-Co...k/dp/0770422586), zas cytowany przeze mnie przepis pochodzi z innej ksiazki, autorstwa kuzynek Maud:
http://www.empik.com/kuchnia-z-zielonego-w...ka,prod350017,p

Pinkberry @ 27 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=756095Wiesz może, czy przepisy się powtarzają? Co tam w ogóle jest?
Rozni sie ona sporo od tamtej ksiazki. Przepisy sie nie powtarzaja, sa tu przyporzadkowane do poszczegolnych okazji, np. w rozdziale "Podwieczorek na plebanii" menu wyglada nastepujaco:
kanapki z kurczakiem
kanapki pani Fraser
ciasteczka pomaranczowe z dzemem sliwkowym
poncz herbaciany
syrop imbirowy
ciasto pomaranczowe Marion
ciasteczka imbirowe pani MacPherson
ciasteczka przekladane
lody z brazowym cukrem

Menu poprzedza zawsze kilkustronicowy wstep dotyczacy zycia Maud, zwykle z fragmentami z jej pamietnika i wspomnieniami rodziny, znajomych lub pracownikow.

Jesli lubisz staroswieckie przepisy i jestes fanka Montgomery, to ksiazka powinna Ci sie spodobac, zreszta mozesz ja zapewne obejrzec w Poznaniu w empiku.

W wolnej chwili postaram sie wrzucic spis potraw.
 

Pinkberry

Member
Lut 17, 2008
309
0
0
Właśnie o to mi chodziło:) Mam tę książkę Kate McDonald jeszcze z czasów, kiedy namiętnie kolekcjonowałam Anię i mimo, że gust mi się zmienił, to z przepisów dość często korzystałam, zwłaszcza z tych na ciastka
icon_smile.gif
Muszę w takim razie siąść dłużej nad nią i zobaczyć, co mi się tam przyda.

Maud Montgomery była podobno dość ciekawą postacią, więc wstępu na pewno nie pominę
icon_smile.gif
 

kornasia

Member
Maj 17, 2008
1,039
0
36
Pinkberry @ 27 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=756301Mam tę książkę Kate McDonald jeszcze z czasów, kiedy namiętnie kolekcjonowałam Anię i mimo, że gust mi się zmienił, to z przepisów dość często korzystałam, zwłaszcza z tych na ciastka
icon_smile.gif
Muszę w takim razie siąść dłużej nad nią i zobaczyć, co mi się tam przyda.
W tej ksiazce nie ma az tak wielu przepisow na ciastka, najlepiej obejrzyj ja sobie w jakiejs ksiegarni.

Zeskanowany spis potraw z ksiazki Elaine i Kelly Crawford "Kuchnia z Zielonego Wzgorza"

DSC02043.JPG

DSC02045.JPG