Ciasto o smaku batonika BOUNTY

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Zrobilam na urodziny synka; wszystkim smakowalao; uzylam kwadratowej tortownicy 24x24 i masy bylo w sam raz;
ja zrobilam na biszkopcie z przepisu hihi a polewa Cinki
 

piorunkowa

Member
Lip 11, 2007
153
0
0
Upiekłam to wspaniałe ciasto ale na cieście czekoladowym z wrzątkiem. Ciasto jest bajecznie pyszne, bardzo syte i fajnie wygląda, więc szczerze polecam. Pięknie dziękuję za przepis.
kokosowe.jpg
 

Załączniki

  • kokosowe.jpg
    kokosowe.jpg
    465 KB · Wyświetleń: 5

emelcia

Member
Wrz 13, 2010
14
0
0
Zrobiłam wg pierwotnego przepisu - niestety biszkopt wyszedł trochę za gruby, ogólnie za suchy. Ale odstawiłam na zimny balkon i po dwóch dniach ciasto smakowało już lepiej ;)
 

nikka

Member
Kwi 21, 2007
341
0
0
chciałabym zrobić to ciasto na spodzie czekoladowym z wrzątkiem. Pytanie do osób, które już to robiły: czy piekłyście z całej porcji ciasta czekoladowego?

no i jakiej formy używałyście? myślę o tym cieście na imprezę na stojąco, więc nie może być wysokie, raczej płaskie, do zjedzenia na 2-3 razy.
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
na jakim cieście czkoladowym( oprócz brownies)mozna to upiec, moja rodzina twierdzi,ze brownies to surowe ciasto ;)- dalsza rodzina , nie domownicy, a ja na komunię kompletuję przepisy
icon_smile.gif
 

nikka

Member
Kwi 21, 2007
341
0
0
upiekłam [3 tygodnie temu] w szerokiej tortownicy - chyba 27 cm ze spodem - czekoladowym cieście z wrzątkiem

piekłam 60 minut [czyli 20 minut krócej niż zaleca przepis] - urosło zwłaszcza w środku, na szczęście potem tamże trochę opadło i mogłam wykorzystać je jako spód do bounty

powiem tak - masa do bounty z tego przepisu jest fantastyczna - idealnie słodka, idealnie wilgotna, wykorzystam ją na pewno w przyszłości, ale ten spód nie za bardzo mi podszedł... był lekko suchy i taki zwykły. Może uratowałby się gdybym nasączyła go np. mocną herbatą? po tym co zostało na talerzykach z ciastem po imprezie też obserwowałam, że niektórzy spodu nie zjedli - więc to chyba nie tylko moje zdanie
icon_sad.gif


DSCN6160.jpg


wykorzystałam przepis na polewę z przepisu na ciasto czekoladowe na wrzątku - zrobiłam z poczwórnej porcji, bo jednak pokrycie wiórków kokosowych wymaga grubej warstwy polewy
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
u mnie natomiast bardziej zachwycil wszystkich spod (ciasto z wrzatkiem) a kokos jak kokos,dobry jak ktos lubi wiorki
 

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
pieklam w tortownicy 24cm , na pewno dluzej niz godzine bo po godzinie jak sprawdzalam patyczkiem to byl mokry, mysle ze okolo 80 min, ciasto bylo bardzo wilgotne, wspaniale
 

aguś25

Member
Lis 30, 2009
353
0
0
Wyszlo mi tak :

S5026032.JPG

Rzeczywiście smakuje jak batonik bounty i trzeba lubić kokos bo dominuje w cieście . Jak dla mnie super . Do masy kokosowej dalam jedną tabliczke białej czekolady więcej . Bałam się ,że masa sie nie poskleja . Polewa z przepisu wyszła mi twarda i nie dało sie jej kroić , pękała tam gdzie nie potrzeba
baa.gif

dlatego ją zdjełam i zrobiłam jeszcze raz tym razem czekolada + mleko , tak na oko , na szczęście wyszła miekka .Spód też zrobiłam inny wg własnego przepisu . Zrobiłam to ciasto z pewnymi zmianami , ale autorce przepisu należy cię :
cvety.gif

Użyłam blachy 21 cm / 32 cm
 

Załączniki

  • S5026032.JPG
    S5026032.JPG
    57.8 KB · Wyświetleń: 5
Ostatnią edycję dokonał moderator:

CoolDream

Member
Sty 3, 2007
143
0
0
O właśnie, całkowicie zapomniałam o tym cieście , a niedługo imieniny babci - już wiem co upiekę
icon_smile.gif
 

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Myslicie ze to ciacho wytrzyma transport ok godz w temp 27 stopni a potem do jakiejs 17ej w temp ok 15 stopni (po nocy w lodowce)?