Ciasto pijana śliwka

mała m.

Member
Paź 13, 2007
419
0
0
Przypomnę o tym pysznym wypieku, bo na Święta byłoby idealne (no może nie dla dzieci;_)). U nas w domu "poszło" błyskawicznie, mimo, że dość konkretne to ciacho
i słodkie. Miast biszkopta, upiekłam czekoladowe na maślance (które z resztą bardzo często służy mi jako baza do ciast). No, polecam!;-)

sliwka.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,772
26
48
tak sobie dumam i nie wiem,
czy moglabym oprocz sliwek wykorzystac tu owoce z nalewki bozonarodzeniowej?
 

szurabura

Member
Gru 20, 2010
16
0
0

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Wódki raczej nie rozcieńczaj.Zalej śliwki tak aby były całe pokryte i niech sobie przez noc postoją.Połączone z kremem tracą moc.Ciasto super jest i nr 1 u mnie na świta.
 

monik1608

Member
Lut 7, 2011
40
0
0
a czy mogę zamiast robic tą masę to utrzec masełko z nutellą???po pierwsze będzie szybciej,a po drugie z uwagi na 5 miesiąc ciąży jakoś nie chce mi się stac przy tych jajkach na parze
icon_biggrin.gif
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Ja gdy czasowo jestem ograniczona kupuję gotowy krem czekoladowy Delecty -2 szt 600 ml mleka i 200 g masla i po 5 min mam gotowy krem do którego wrzucam upite śliwki i gotowe.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Ciasto generalnie genialne! smakuje wszystkim domownikom, a nawet padły słowa o nowym najulubieńszym cieście...
fiesgrins.gif
jedynie biszkopt miałam zbyt delikatny, kształt ładnie się przy krojeniu nie trzymał przez to, bo śliwki potrafią się za nożem pociągnąć i poszarpać krojony kawałek.
Jak znajdę coś innego zamiast biszkoptu (przepis na babkę czekoladową? hmm...) do tego ciasta - to będzie wtedy ciasto totalnie genialne
icon_wink.gif