Ciasto z truskawkami - proste, pyszne, szybkie :)

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Wygląda bardzo zachęcająco
icon_smile.gif
Arabesko, na jakiej blasze pieczesz?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ginger

Member
Lip 2, 2006
10
0
0
Witam,

własnie wstawiałam ciasto do pieca, zastanawiam jaką konsystencje powinno miec ciasto otóż moje było po wymieszaniu z mąką na pograniczu lejacego sie i kruchego, na peweno nie kruche takie bardzo bardzo gęste lejące się. No i zwątpiłam, wrzuciłam swoje na blat dodałam mąki i zrobiłam kruche. Proszę co do odpowiedź w sprawie właściwej konsystencji ciasta.

Pozdrawiam
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Moje tez takie bylo Ginger, ale nie dosypywalam maki. Wyszlo pyszne, na gore dalam dodatkowo kruszonke bajaderki. Ciacho znakomite, mysle, ze do wielu innych owocow typu np. rabarbar bedzie sie doskonale nadawalo.
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ginger

Member
Lip 2, 2006
10
0
0
właśnie zjadłam 2 rządki heh ciasto jest smaczniutkie na wierzch też dałam kruszonkę, spód ciasto wyszedł mi trochę suchy trza było nie dosypywac tej mąki, rozumiem Syso że łyżką rozmarowywałaś po blasze (jakoś mozolne to mi się wydaje ;) )?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Zapomnialam wstawic komentarz - ciasto bardzo dobre, najlepsze dla mnie bylo kilka godzin po upieczeniu. Spod jest rewelacyjny, bede go teraz stosowac do tart. Dziekuje za przepis!
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Summer, ta nie jest scierana na tarce, robi sie ja z goracym maslem, dla mnie jest to najlepsza kruszonka na swiecie, odkad ja po raz pierwszy zrobilam, nie robie inaczej. Jest bardzo krucha i chrupiaca, maslany smak, mniam. Autorka jest oczywiscie bajadeka
icon_biggrin.gif

Kruszonka:
185g maki
100g cukru
1/2 kostki masla
cukier waniliowy
Make wymieszac z cukrem i cukrem waniliowym.
Maslo roztopic w malym rondelku i bardzo mocno podgrzac i takim goracym zalac suche skladniki.
Dobrze wymieszac.

Zrobia sie z tego takie kuleczki, ktore po prostu rozrzucam na wierzch ciasta, rozdrabniajac paluchami co wieksze kawalki.
 

Arabeska

Member
Lut 27, 2006
1,859
0
0
Moja kruszonka jest bardzo prosta - w zasadzie robię na "oko", ale można to tak ująć:

1/4 kostki masła (wolę masło miękkie) zagniatam rękami z odrobiną mąki (ok. 3 łyżki), do tego dosypuję tyle cukru, aby masa odchodziła od ręki.
Tak przygotowaną kruszonkę ścieram na tarce.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewa77

Member
Sty 6, 2009
333
0
0
Picture_230.jpgCiasto jest wlasnie takie jak w tytule-proste,pyszne ,szybkie.Dziekuje za przepis.Jedynie co zmienie nastepnym razem to dodam mniej cukru, bo mi wyszlo dosc slodkie choc to pewnie zalezy od uzytych owocow-w moim przypadku truskawek ale jakos wyjatkowo slodkich-mimo wszystko mniam ,mniam
lecker.gif
 

Załączniki

  • Picture_230.jpg
    Picture_230.jpg
    549.2 KB · Wyświetleń: 0