Coconut Coffee Cake

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Golden syrup nie jest odpowiednikiem molasy...to dwa rozne produkty...(co prawda powstajace z przerobki trzciny, burakow, ale rowniez z winogron, granatow, carobu i daktyli.)
Niemniej molase mozna zastapic dark corn syrup lub brazowym cukrem.
Tutaj molasa nazywa sie treacle, ale zeby jeszcze bardziej zakrecic to angielska treacle tart nie robi sie z treacle czyli molasy ale z Golden Syrup!
icon_biggrin.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,746
3,006
113
Pilne!!!
Skusiłam się dzis na to ciasto i mam w związku z tym pytanie: jak zaparzyc 3 łyżki kawy z 5 łyżkach mleka
icon_eek.gif
Mnie wyszedł krem, który za nic nie da się przecedzić. Może ta kawa nie ma byc ziarnista?
Ale w takim razie po co ją przecedzć, jak zaleca przepis.
Kto robił to ciasto niech mi powie szybciutko, co z tym zrobic!
icon_redface.gif
Proszę!
anbetung.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,746
3,006
113
Też mnie korciło, ale skoro to miało być tak niezwykłe w smaku ciasto, to nie chciałam go postponować nawet najlepszą rozpuszczlną.
icon_mrgreen.gif
Znów się sprawdziło stare przysłowie, że "nadmiar gorliwości jest równie szkodliwy, jak jej brak"
icon_mrgreen.gif

Ciasto w zasadzie juz upieczone, odpoczywa zalecane 10 min. Wygląda jak piernik, wysoko wyrosnięte i pęknięte przez środek.
baa.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Buka, wybacz, nie zauwazylam pytania. Do mnie zawsze najlepiej na pw
icon_biggrin.gif


Niestety nie wiem dlaczego peklo i dziwnie wyroslo, moje bylo z plaskim wierzchem, uroslo niezle. Rzeczywiscie jest jak piernik, dlatego tez to lezakowanie w lodowce czyni ten wspomniany wczesniej cud.

Jesli o kawe chodzi to w oryginalnym przepisie sa 3 lyzki mielonej kawy na 5 lyzek prawie wrzacego mleka. tak tez jest w podanym przeze mnie przepisie i tak przygotowalam napar. To co zostalo przecedzone przez sito, ok 2 lyzek, dodalam do ciasta, a poniewaz lubie mocno kawowe dodalam jeszcze lyzke esensji kawowej (o ktorej jednak w przepisie nie ma mowy)

Mam nadzieje, ze mimo wszystko (choc odrobine) smakowalo Ci to ciacho.

A, i jeszcze jedno, mozna sprobowac piec w nizszej temperaturze, np 160 C, gdy peka lub za mocno wyrasta.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,746
3,006
113
Dzieki.
icon_smile.gif

Ciasto jest smaczne i szybkie więc jeszcze raz dam mu szansę.
icon_mrgreen.gif
Następnym razem jednak zrobię espresso w ekspresie i dla powiększenia mocy dodam rozpuszczalnej.
icon_mrgreen.gif

Tatter, jaki krem był w oryginalnym przepisie? Może wklepiesz? Prosze...
anbetung.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Krem? Bardzo prosze:
115g miekkiego masla
225g cukru pudru
5 lyzek mocnej swiezo parzonej kawy
25g wiorkow kokosowych

Ubic maslo na bardzo puszyste i stopniowo, ciagle ubijajac, dodawac cukier, kawe. Krem wylozyc na ciasto, rozsmarowac, wyrownac.
Wiorki wrzucic na sucha rozgrzana patelnie i ciagle mieszajac, delikatne je zbrazowic (na bardzo jasno). Gdy przestygna, posypac ciasto.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,746
3,006
113
Tatter,
bussi.gif