Cynamonowe gwiazdki z cytrusowa nutka

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Więcej zdjęć TUTAJ. Bardzo latwe, kruchutkie i pieknie pachnace.

cynamonowe_gwiazdki_wyslac1.jpg

250 g maki
1 lyzeczka proszku do pieczenia
1/2 lyzeczki sody do pieczenia
1 lyzeczka cynamonu
100g masla
100g cukru brazowego (jasnego)
1 lyzka soku z cytryny
1 lyzka soku z pomaranczy
1 duze jajko

2 lyzki cukru
1/2 lyzeczki cynamonu

Wymieszac make z proszkiem, soda, cynamonem i brazowym cukrem. Dodac maslo w kawaleczkach i jajko ( zostawic czesc bialka do posmarowania ciastek), wyrobic ciasto. Wlozyc kule ciasta co najmniej na godzine do lodowki.

Rozwalkowac dosc cienko ciasto i wycinac dowolne ksztalty. Ukladac na blaszce wylozonej papierem do pieczenia. Posmarowac lekko rozbitym bialkiem i posypawac cukrem wymieszanym z cynamonem.
Piec w nagrzanym do 190 stopni piekarniku ok. 15 min.
 

Załączniki

  • cynamonowe_gwiazdki_wyslac1.jpg
    cynamonowe_gwiazdki_wyslac1.jpg
    81.5 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kika

Member
Wrz 17, 2006
152
0
0
Szukałam cynamonowych wiec wyciągam na wierzch, może jeszcze się na nie skusze. Piekł ktoś te ciacha?
 

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Kiko, widze, ze tylko ja pieklam. To sa bardzo proste i smaczne ciasteczka. I swiateczne w nastroju.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kika

Member
Wrz 17, 2006
152
0
0
A właśnie AgusiuH, że nie tylko Ty piekłaś te cynamonowe ciasteczka, bo i ja tez:) Są smaczniusie, ale podejrzewam, ze one jeszcze dojrzeją w moim pudełeczku, bo w przepisie jest soda. Zapach obłędny. Ja składałam po dwie gwiazdki, a w środek dałam marmoladkę, a na wierzch polewę ajerkoniakową. Całość - PYSZOTA! Zdjęcie chyba już jutro zrobię, ale pochwalę się na pewno, a co!
 

kika

Member
Wrz 17, 2006
152
0
0
Pochwale się już dziś, jutro mogę nie mieć czasu.

cynamonowe_gwiazdki.jpg


talerz.jpg
 

Załączniki

  • cynamonowe_gwiazdki.jpg
    cynamonowe_gwiazdki.jpg
    51.1 KB · Wyświetleń: 0
  • talerz.jpg
    talerz.jpg
    95.7 KB · Wyświetleń: 0

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

kika

Member
Wrz 17, 2006
152
0
0
To jest polewa gotowa, ajerkoniakowo - czekoladowa, chyba Gellwe ale nie jestem pewna. Same widzicie, ze mi ona za Chiny nie chciała wylecieć na gwiazdki dwukolorowa, tylko raz taka raz taka. No i dobrze, bo są ładne. Ale za to na tych orzechowych tam dalej na talerzu leciala juz dwukolorowa, tam są ciasteczka z nugatem, na to orzechy włoskie lub laskowe i na to polewa. To jest pycha, chyba jedyne na które sie rzuci mój nieciasteczkowy Małż. No i owsiane, które zrobiłam jeszcze ze starego przepisu bo mama za nimi przepada, choć po Swiętach wyprobuje juz przepis Joanny.
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Podnoszę, bo chyba się na nie skuszę w tegorocznym "piernikowym szaleństwie"
icon_smile.gif
 

karolinaa85

Member
Gru 18, 2010
1
0
0
Ja robilam te ciasteczka pare dni temu bo uwielbiam wszystko co ma cynamon i ciasteczka sa super, kruchutkie i nie mocno slodkie tylko nastepnym razem dam wiecej cynamonu i sokow z cytrusow bo dla mnie troszke malo wychuwalne bylo a mezulek sie smial ze malo "nutki" czuc
icon_lol.gif