Cytrusowe szaleństwo na punkcie delicji z brzoskwiniami

AMSonia

Member
Kwi 12, 2006
6
0
0
Elka
Elu powiedz mi proszę-tylko tak jak ,,krowie na rowie''-łopatologicznie-jak robisz tę czekoladową wstęgę-jak to jest że ona się nie łamie-niedawno do Was dołaczyłam,dlatego jeszcze niewiele się orientuję tutaj.
Tort jest przecudny-musze go zrobić,tylko ta wstęga...
Zgóry wielkie dzięki za odp.pozdrawiam
Sonia
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,808
518
113
janie
po wstazce mozna rysowac juz wtenczas, kiedy jest zdjety papier. Ja troche lenilam sie, dlatego zacieklo, ale 1 lub 2 krople wody dodane do rozpuszczonej czekolady "zaciaga" ja i daje mozliwosc do rysowania. esy floresy wtenczas trzymaja forme
icon_smile.gif


infolinia
AMSonia
Dana3
Serdecznie dzieki!
friends.gif


AMSonia
Wstega czekoladowa jest tutaj
icon_smile.gif

http://www.sys21.de/viewtopic.php?p=247068#247068 Jesli jest cos niejasne, to pytaj, prosze
icon_smile.gif
 

AMSonia

Member
Kwi 12, 2006
6
0
0
Elu-dziękuję z całego serca
icon_smile.gif

Pomysł z tą wstęgą jest super(mało powiedziane)-chyba wszystko jest dla mnie jasne w opisie-dlatego tym bardziej dziękuję i przepraszam ,że nie zauważyłam tego opisu(jestem nowa ;)
Teraz już napewno skorzystam-bo do tej pory ta wstęga mnie powstrzymywała.
Dzięki olbrzymie :mrgreen:
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,389
841
113
Elu, dzieki za te wskazówkę. Nigdy o tym nie słyszałam. W końcu torta i tak nie było naświęta (bo wyszło inaczej), ale duży i wysoki biszkopt czeka zamrozony na własciwa okazję, tak aby (jak w Wielkanoc) mnóstwo innych ciast "nie ukradły mu całego show). Będzie próba
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,808
518
113
hazo
W zimie to wedlug opakowania - 0,5 l, a w lecie lepiej troche mniej - 0,45-0,4 l
icon_smile.gif
Zalezy od tego, czy tort bedzie dlugo stal w goracym pomieszczeniu, bedzie w lodowce i t.p.
icon_smile.gif
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,424
113
Elu, dziękuję.
A ja myślałam, że ilość wody trzeba znacząco zmniejszyć, np. o połowę. Dobrze, że się dopytałam. :lol:
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,808
518
113
hazo
icon_smile.gif
Nie, az tak nie trzeba, bo bedzie bardzo twarda galaretka. Takie znaczace zmniejszenie plynu w lecie jest wskazanym dla tortow galaretkowych, w ktorych galareta jest jakoby sciana niosaca, dlatego ma byc mocna
icon_smile.gif
A w tym przypadku - nie
icon_smile.gif
Poza tym jest ograniczona wstazka czekoladowa
icon_smile.gif
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
Mistrzyni Elko - o tym, że jesteś wielką artystką powiedziały moje poprzedniczki. Też zapisuje się do ekipy porządkowej...
Niestety, nie wiem dlaczego nie otwierają mi się linki do wstęgi czekoladowej...
dontknow.gif
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Bardzo mi sie spodobal ten przepis, poniewaz duzo idzie do niego pomaranczy i cytryn. Przypuszczam, ze dzieki temu nie bedzie mdly, lecz orzezwiajacy. Troche mnie przerazal ten curd cytrusowy, ale niepotrzebnie, nic sie nie zwazylo, a bita smietana ma taki ciekawy posmak.
Na palcach jednej reki moge zliczyc ile upieklam dotychczas tortow, ale z tego jedtem zadowolona.
icon_biggrin.gif
Rzecz jasna nie udalo mi sie ulozyc roz z brzoskwin, ale wachlarzyki tez sa fajne.. Upieklam biszkopt z podwojnej porcji, ale jakos nie udalo mi sie przekroic go na 3 placki, wiec sa 2, na gorze masa, a na niej galaretka z brzoskwiniami. Nic nie poplynelo, wiec chyba tez tak moze byc. Dookola oblozylam biszkoptami, zeby ladniej wygladaly boki. Przekladalam juz na podstawce bo sie balam, ze potem z formy nie wyciagne.
Walory smakowe goscie ocenia jutro na urodzinach mojej corki
icon_biggrin.gif
 

Załączniki

  • tort.jpg
    tort.jpg
    43.1 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Wstegi tez nie widzialam, ale i tak bym chyba nie robila. Tort bardzo smakowal doroslym, natomiast dzieciom mniej, z uwagi na to ze w kremie wyraznie czuc bylo cytrusy. Polecam dla nie-tradycjonalistow
icon_biggrin.gif
 

sofieta

Member
Kwi 17, 2010
1
0
0
A.S. @ 7 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1072292Bardzo mi sie spodobal ten przepis, poniewaz duzo idzie do niego pomaranczy i cytryn. Przypuszczam, ze dzieki temu nie bedzie mdly, lecz orzezwiajacy. Troche mnie przerazal ten curd cytrusowy, ale niepotrzebnie, nic sie nie zwazylo, a bita smietana ma taki ciekawy posmak.
Na palcach jednej reki moge zliczyc ile upieklam dotychczas tortow, ale z tego jedtem zadowolona.
icon_biggrin.gif
Rzecz jasna nie udalo mi sie ulozyc roz z brzoskwin, ale wachlarzyki tez sa fajne.. Upieklam biszkopt z podwojnej porcji, ale jakos nie udalo mi sie przekroic go na 3 placki, wiec sa 2, na gorze masa, a na niej galaretka z brzoskwiniami. Nic nie poplynelo, wiec chyba tez tak moze byc. Dookola oblozylam biszkoptami, zeby ladniej wygladaly boki. Przekladalam juz na podstawce bo sie balam, ze potem z formy nie wyciagne.
Walory smakowe goscie ocenia jutro na urodzinach mojej corki
icon_biggrin.gif
Przepyszny torcik, gratulacje. i tak pieknie ozdobiony biszkoptami:) a tak z ciekawosci: czy ktos zglebil juz jak wykonac ta wstega?
 

Vanilka

Member
Sie 9, 2010
546
0
0
Pyszne to ciacho.
Kudr bez ciasta wydawał mi się bardzo słodki, ale już w połączeniu z biszkoptem stracił na słodyczy i świetnie się skomponował.
Wygląd daleki od oryginału, ale następnym razem bardziej się postaram.
Wstęgę lepiłam z dwóch części. Wyszła trochę za długa, ale szkoda mi było odcinać tą czekoladę więc została zakładka ;)

P1060683.JPG
 

Załączniki

  • P1060683.JPG
    P1060683.JPG
    313.6 KB · Wyświetleń: 3