Czekoladowe listki do ozdabiania ciast i deserów

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Monsai - gratuluję talentu! Piękny tort!!!
anbetung.gif
 

awa2001

Member
Lip 21, 2012
2
0
0
Przyznam się bez bicia, że moje próby z żywymy listkami były beznadziejne, przy ściąganiu listków zawsze mi się łamały. Dlatego wpadłam na pomysł użycia listkow z materiału z mojego starego bukietu chinskich róż jedwabnych. Zdejmowanie trwa 3 sekundy, bo materiał się nie łamie i szybko odkleja. Będę nimi ozdabiała Tort Czarny Las w przyszłą sobotę na urodziny mojej Mamy. To moje pierwsze próby, mam nadzieję, że następne będą lepsze, mam w planie motylki i literki się nauczyć, tylko nie mogę znaleźć ażurowego szablonu niestety.
S4031933.jpg

S4031935.jpg

S4031939.jpg

S4031938.jpg

6listkow.jpg
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Awa, dzięki za wklejenie tego pomysłu! Moje próby z robieniem listków też były nieudane, łamały się przy odklejaniu. Chętnie wypróbuję więc Twój sposób.
Witam na forum
icon_smile.gif
 

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
dziewczyny pieknie ozdobione torty. Monsai powalilas mnie na kolana
icon_biggrin.gif


awa - mam rade - jesli chcesz zeby listki mialy bardziej naturalny ksztalt to smaruj je po lewej stronie - w sensie od dolu
icon_biggrin.gif

ja robilam listki zawsze na lisciach z roz. Zrywalam swieze, grube, zdrowe liscie , mylam i smarowalam rozpuszczona czekolada. Odklejanie tez graniczy z cudem. Sposob monsai jest bardzo dobry. Ja oddzielalam moje liscie w...chlodni
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: