Czereśnie z kremem migdałowym

kasta79

Member
Sty 29, 2009
74
0
0
Czereśnie z kapotu lub świeże ja zawsze robię z kompotu z 2 słoików
2 szklanki soku z czarnej porzeczki
śmietana kremówka
½ opakowania cukru waniliowego
sok z cytryny
3 łyżki cukru
2 jaja
2 łyżki mąki ziemniaczanej
1 opakowanie migdałów posiekanych

wypestkowane czereśnie gotuję razem z sokiem porzeczkowym, doprawiam do smaku cukrem i sokiem z cytryny. Jak się zagotuje zagęszczam mąką ziemniaczana rozprowadzoną z połowie szklanki zimnej wody, i ponownie lekko zagotowuję. Przelewam do pucharków i odstawiam do wystygnięcia. Płatki migdałowe podsmażam na suchej patelni na złoty kolor, wystudzam. Jajka ucieram z reszta cukru na puszysta masę i dodaję migdały. Śmietanę ubijam, stopniowo dodając cukier waniliowy i powoli mieszam z kremem jajecznym. Tak przygotowaną masę przelewam na wystygnięte czereśnie. Z podanej porcji wychodzi mi 8 pucharków. Naprawdę jest rewelacyjne!!!!
 

Załączniki

  • DESER.jpg
    DESER.jpg
    1.1 MB · Wyświetleń: 0

asieja

Member
Kwi 22, 2008
800
0
0
czereśnie i migdały brzmią pysznie..
i wyglądają.
zjadłabym sobie taki słodki pucharek
icon_mrgreen.gif
 

Cynamon

Member
Lut 5, 2009
779
0
0
Już postanowione, że zrobię na deser w niedzielę, kiedy to babcia z dziadkiem przychodzą na obiad.

Tylko nie mam pojęcia czym można zastąpić kremówkę, co by nie było takie tłuste...
 

Cynamon

Member
Lut 5, 2009
779
0
0
Na pewno dam
icon_smile.gif
Plus fotka oczywiście.

Zamienię też sok z czarnej porzeczki na ten soczek z wiśni zaprawianych, jeśli nie kupię soku porzeczkowego bez cukru. Ale myślę, że w asortymencie Fortuny się coś znajdzie.
 

Cynamon

Member
Lut 5, 2009
779
0
0
dsc02522se6.jpg


Zrobiłam :D Do kremu zamiast śmietanki użyłam śnieżki na wodzie. Do masy wiśniowej użyłam natomiast domowego soku porzeczkowego (okazało się, że mam takowy w piwnicy ;)). W ogóle też nie dodawałam do niej cukru, gdyż sok już był słodki. Dałam za dużo mąki, bo zapomniałam, że robię z połowy porcji ;p ale wygląda pięknie, smakuje jeszcze lepiej
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38