Czy ten palnik się nada?

Lut 6, 2022
2
0
1
Witam,
Jestem nowa na forum. Nie wiem, czy zadaję pytanie w dobrej kategorii, więc w razie w proszę o przeniesienie wątku.
Jakiś czas temu będąc w Action natknęłam się na palnik "niby do crème brûlée".
Już wieki temu zabierałam się za zrobienie tego deseru, ale wtedy palniki nie były tak powszechne i sobie odpuściłam.
Teraz widząc ten, zachęciła mnie cena, ale nie wiem czy w ogóle nim coś zwojuje.
Generalnie chciałam zrobić tartę cytrynową z bezą i nie wiem czy się do tego nada.
Nie wiem czy palnik musi dawać jakiś strumień, osiągać konkretną temperaturę żeby ładnie przypalił.
Przejrzałam już wątek na forum o palnikach, ale ten wydaje mi się mniejszy.
Na opakowaniu też nie ma żadnych dodatkowych informacji, a w internecie opinii, czy recenzjii.
Link do palnika: https://www.action.com/pl-pl/p/palnik-do-creme-brulee-chefs-torch-/
Może ktoś byłby w stanie ocenić czy uda mi się z nim chociaż zrobić 1 bezę?
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,308
1,603
113
Na oko wygląda OK, ale nie znam firmy. Kiedyś były problemy z niektórymi palnikami - wybuchały, strzelały dzikim płomieniem.
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Czy on ma plastikową końcówkę? Słabo widać na fotkach. Za takie pieniądze można wypróbować. Ja za mój zapłaciłam ponad 10 razy tyle. Końcówka jest metalowa.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,628
2,916
113
:wink: Witaj, Simply! :)
Na Allegro też nie ma dokładniejszych informacji, ale opinie ma niezłe. Może na niewielkie przyrumienienie wystarczy, ale to raczej zabawka. Jeśli ma być naprawde przydatny do wiekszych rzeczy, to wybrałabym większy, nawet w dłoni trzyma sie wtedy lepiej.
Dopiszę: mam większy, z podczepianym pojemnikiem na gaz, ale za duży na moje potrzeby. Przestraszył mnie przy pierwszym użyciu, kuchnia nagle wydała mi sie za mała na ten ogień. Od tego czasu trzymam na podorędziu małą gaśnicę. :roll: Serio.
 
Ostatnia edycja:
Lut 6, 2022
2
0
1
yrsa napisał:
Kiedyś były problemy z niektórymi palnikami - wybuchały, strzelały dzikim płomieniem.
No to mnie przestraszyłaś.

Krystyna9 napisał:
Czy on ma plastikową końcówkę?

Zdaje mi się, że taką metalową jak zapalarka do gazu.

Buka napisał:
Może na niewielkie przyrumienienie wystarczy, ale to raczej zabawka. Jeśli ma być naprawde przydatny do wiekszych rzeczy, to wybrałabym większy, nawet w dłoni trzyma sie wtedy lepiej
No właśnie tak mi się zdawało, że bardziej mi to przypomina zapalniczkę niż palnik, zwłaszcza, że na żywo na może z 12, 13 cm.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, chyba sobie na razie daruję, i wyczaruje coś innego z lemon curdu, albo zaryzykuję z jakimś górnym grzaniem w piekarniku.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,336
1,407
113
Ja mam już od wielu lat taki jak na zdjęciu kupiony w sklepie Duka. Jestem z niego zadowolona, ma 13 cm wysokości.
IMG_20220207_201257.jpg