Dżem truskawkowy z wanilią i octem balsamicznym

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
na oko <!--emoid:oops:--><!--endemo-->

truskawki rozdrobnić, wrzucic na patelnię, podsypać cukrem (nie za duzo)
w trakcie smazenia dodać
laskę wanilii.. skókę i sok z 1 cytryny i 1 - 2 łyzki octu balsamicznego
hC49XpVs6s6fu551KX.jpg

CLNM3aL4tKi9tBd5ZX.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
dzis czeresniowo truskawkowy
1 kg czeresnu wydrylowanych, jakies 300 g truskawek, cukru niewiele.. sok z 1/2 cytryny i laska wanilii (pozbawiona pesteki - poszly do ciasta <!--emoid:lol:--><!--endemo--> )

zakDbHqFzRgvQrsOxX.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

europa112

Member
Paź 28, 2004
1,551
0
0
Ale te nie za dużo cukru to 10 deko na kilogram truskawek czy może jeszcze więcej.
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
a jak sie dlugo smazy? tak zeby sie konsystencja nam podobala? :oops: przepraszam takie putania zadaje... ale jutro pierwszy raz w zyciu bede robic dzem :oops:
 

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
Asiko, do skutku
tak jak pisałam w innym wątku o dżemie, ja to robię partiami. Z bardzo duzymi przerwami
tu posmażę 1 godzinę, zrobie przerwę kilkugodzinną, znowu posmaże i znowu przerwa. Smaże wtedy kiedy mam czas

w 2 dni mam dżem gotowy
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Asiko, do skutku
tak jak pisałam w innym wątku o dżemie, ja to robię partiami. Z bardzo duzymi przerwami
tu posmażę 1 godzinę, zrobie przerwę kilkugodzinną, znowu posmaże i znowu przerwa. Smaże wtedy kiedy mam czas

w 2 dni mam dżem gotowy
A czy możesz dokładnie sprecyzować ile godzin ten dżem jest gotowany, 15 - 19?
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,339
3,586
113
Europa, bladego pojęcia nie mam
sypię po łyzce, smaże.. i ew. dosypuję

W jednym z dzemów na jakieś 1,5 kg truskawek dałam 3 łzyki brązowego cukru
Mam nadzieję,ze sie nie zepsuje
Tak niskocukrowe przetwory lepiej jest zapasteryzować, bo mogą się zepsuć ( skwaśnieć). Piszę to na podstawie własnego doświadczenia z dżemem z rabarbaru, który chciałam zrobić kwaskowaty ( do ciasta) i który mi niestety sfermentował. Dobrze, że był to tylko jeden słoik...Następne pasteryzowałam.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Europa, bladego pojęcia nie mam
sypię po łyzce, smaże.. i ew. dosypuję

W jednym z dzemów na jakieś 1,5 kg truskawek dałam 3 łzyki brązowego cukru
Mam nadzieję,ze sie nie zepsuje
Tak niskocukrowe przetwory lepiej jest zapasteryzować, bo mogą się zepsuć ( skwaśnieć). Piszę to na podstawie własnego doświadczenia z dżemem z rabarbaru, który chciałam zrobić kwaskowaty ( do ciasta) i który mi niestety sfermentował. Dobrze, że był to tylko jeden słoik...Następne pasteryzowałam.
A ja jutro chciałam zrobić dżem truskawkowo-rabarbarowy z żelfixem a w instrukcji obsługi żelfixu wyrobu się nie pasteryzuje wogóle, pasteryzować go więc czy nie?! :gruebel: