Faworki na piwie

natalia

Member
Paź 30, 2005
204
0
0
Zrobiłam i po prostu co chwilę łażę do kuchni...Są super szybkie,łatwe i smaczne.A tak chciałam poczęstować nimi jutro mamę...Chyba trzeba będzie robić od świtu powtórkę.
 

reniam

Member
Lut 17, 2006
592
0
0
Yenulko mistrzu mój :cook:
Twoje faworki reklamuję wszem i wobec,są już nowi ich zwolennicy.
Pyszne,dodałam kieliszek wódeczki do tłuszczu i nie wciągneły nic do środka.Ostało się kilka na drugi dzień i też były dobrutkie :blume:
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
ale sie ciesze ze wam smakuja

w miedzyczasie sie dorobilam zdjec, zaraz poszukam i wstawie

pzdr
yenn
 

anik

Member
Paź 17, 2005
88
0
0
co rok ta sama checa :d czyli znow popelnione, z 2 porcji
icon_smile.gif

na zdjeciu resztki, niestety na 2 planie, bo 1 plan chcial koniecznie zobaczyc co to tak ladnie pachnie i chrupie :D

i2tn1.jpg

i1ny9.jpg
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Pierwszego planu się przestraszyłam
icon_redface.gif
icon_redface.gif
icon_redface.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

anik

Member
Paź 17, 2005
88
0
0
e to akurat jest peruwianka a nie rozetka
icon_mrgreen.gif
10 minut po obcieciu wlosow o jakies 5cm
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
ja robiłam z przepisu bez masła -tego, ale smażyłam -olej , planta , alkohol do smażenia(rum 80%) jak tu
faworki chrupiące i leciutkie jak piórko ,albo i lżejsze
lecker.gif
lecker.gif
lecker.gif


karnawa__158.jpg

karnawa__165.jpg

karnawa__160.jpg
 

Załączniki

  • karnawa__158.jpg
    karnawa__158.jpg
    117.7 KB · Wyświetleń: 2
  • karnawa__165.jpg
    karnawa__165.jpg
    135.3 KB · Wyświetleń: 2
  • karnawa__160.jpg
    karnawa__160.jpg
    79.1 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
dokładnie takie same robię. Ile żółtek tyle piwa i bez masła. Bardzo je lubię. bo takie bezproblemowe są a pyszne.
Już się w niebie poczęstowałam Twoimi faworkami Alu. Pycha są
lecker.gif
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
o tak one są ekspresowe , bezproblemowe i przepyszne
ja pamiętam ,że i ty Krysiu lejesz alkohol do smażenia (chyba przy pączkach było)i jak tu przeczytałam , to wykorzystałam to , świetny pomysł
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Ja zaczynam od dwóch szklanek mąki (na karteluszcze miałam napisane ok. 30dkg) na 5-6 żółtek. Piwa oczywiście tyle samo ile jest żółtek w szklance. Potem najwyżej dosypuję, bo ciasto nie może by miękkie. Wałkuję baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo cieniuteńko, aż widzę blat przez ciasto.

a tak moje wyglądały (z rok temu je smażyłam)

f3.JPG
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Jobe

Member
Mar 26, 2008
169
0
0
i ja musze zrobic faworki,bo obiecalam przyniesc na sprobowanie do pracy.Podobno we Wloszech tez je robia (jadlam,w smaku takie samz) i inna nazwa (zapomnialam).A ja mam inne pytanie nt faworkow. Czy trzeba koniecznie smazyc w osobnym garnku czy ktos z was moze je robil we frytkownicy?
 

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
Dziś zrobiłam faworki z tradycyjnego przepisu, ale niestety wyszły okropne
icon_neutral.gif
- taka smażona sucha buła
icon_sad.gif

tak więc jutro drugie podejście - będę smażyć z ciasta na piwie wg przepisu yenulki
mam nadzieję, że tym razem mi się udadzą
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Piadino, ale jak chcesz mieć kruche faworki, to pamiętaj, że ciasto należy rozwałkować baaaaaaaaardzo cieniutko. Nie jest to lekka robota, bo ciasto powinno byc raczej twarde.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
Robiłam dzisiaj faworki na piwie, ale trochę inne były proporcje - wyszły przepyszne - delikatne, kruche, to dopiszę, żeby zapamiętać, a może się komuś przyda na zaś (przepis znalazłam w necie na szybko,nie pamiętam strony
icon_sad.gif
)

2 szkl. przesianej mąki
3 żółtka
piwa jasnego - tyle, żeby wyrobić ciasto
szczypta soli
nakrętka spirytusu
olej albo smalec do smażenia

Zagnieść sprężyste ciasto i dobrze wytłuc wałkiem (albo niektórzy tłuką tłuczkiem) ok. 10 min. Odstawić na chwilę, żeby odpoczęło.
Odrywać kawałki ciasta (mnie wyszły 4 placki) i każdy cieniutko rozwałkować bez podsypywania mąką. Smażyć na złoto, odsączyć na papierze, posypać cukrem pudrem.

 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Skusiłam się na ten przepis i nie żałuję - faworki wyszły bardzo kruchutkie, delikatne i pyszne - dziewczyny wezmą sobie jutro do szkół
fiesgrins.gif


Muszę sie przyznać że faworkowałam osobiście pierwszy raz w życiu i jestem z siebie dumna
icon_mrgreen.gif
pierwszy placuszek wywałkowałam ciut ciut za grubo, następne były już idealne - niemal przeźroczyste! i te są najkruchsze i najpyszniejsze
mniam.gif