Finska lososiowa

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,806
518
113
b51fc40deef9.jpg


Bierzemy garnek z grubym dnem. Pokrajaną cebulkę w nim zeszklic na masle, dodajemy pokrojonego w duzą kostkę lososia (3x4 cm) i w mniejszą kostkę ziemniaki. Zalewamy slodką smietanką 12 proc. i gotujemy do miękosci ziemniakow. Mozna dolac wody. Solimy, ciut swiezomielonego pieprzu i duzo koperku. Wymieszac. Dodac soku cytrynowego do smaku i odstawic z ognia.
Do tego zytnią grzankę z topniejącym maselkiem.... mmmmm
icon_smile.gif
 

KASIA.B

Member
Lut 13, 2006
201
0
0
mmmmmmmmm. musi być super ta Twoja zupka. tylko mam pytanie - to ile trzebaby wlać do gara tej słodkiej smietanki? - straszna bomba kaloryczna. Może należy dolać więcej wody, albo wody pół na pół z mlekiem, żeby nie straciła takiego kremowego posmaczku?
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,806
518
113
KASIA.B
:oops:
tylko teraz zobaczylam pytanie
icon_smile.gif
Ostatnio zrobilam tak - 250 ml smietanki, w tym dusilam, caly czas uwazając, by nie zrobila się zapiekanka, a potem stopniowo dolewalam wody. Wszystkiego bylo okolo litra.... naprawdę smaczna jest, ale niebezpieczna
icon_smile.gif
)))))))))
 

KASIA.B

Member
Lut 13, 2006
201
0
0
no to teraz juz wiem. Dzieki, ela - jutro będzie na obiadek, o ile w poniedziałek dostane swieżego lososia

z braku swieżego może chyba być mrożony??????
 

Simona

Moderator
Członek ekipy
Paź 27, 2004
2,528
0
0
Też robiłam.

Myślę że dokonałam nowego odkrycia
icon_smile.gif
, tyle że łosoś okazał się być za tłustym jak dla mnie, i jeszcze przedobrzyłam dodając gęstą śmietanę. Drugi raz zrobię z tuńczykiem z puszki.
 

Arabeska

Member
Lut 27, 2006
1,859
0
0
Zupa weszła na stałe do naszego menu. Myśle, że ze śmietanką czasami trudno jest sobie poradzić [ucieka z garnka ;)] Niekiedy dolewam wody - która i tak przecież odparuje. Łososia kupuję mrożonego, bo nie mam sprawdzonego punktu, w którym "świeży" byłby na pewno świeży.

Wersję z cytryną też polubiłam. Elu - wielkie dzięki za przepis na zupę
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: