Gołąbki paprykowe

Xavierka

Member
Lip 13, 2009
137
0
0
Jak sezon na paprykę, to takich gołąbków nie może zabraknąć.

Przygotowac:
4-6 papryk

nadzienie:
1 szk ugotowanego ryżu
30 dkg mięsa mielonego
1 cebula
1 łyż posiekanej zielonej pietruszki
2 łyżki oleju

sos:
1 cebula
1,5 szkl. wody
2-3 łyżki przecieru (lub zmiksowane świeże pomidory)
1-2 ząbki czosnku
sól, pieprz
1 łyż. cukru
1 kostka bulionowa.
1 łyżka smalcu lub 2 łyżki oleju.

Papryki oczyszczamy i przecinamy na ok. 1,5 cm od ogonka (tak aby powstał kapelusik). Wymujemy łyżką nasionka.

nadzienie:
Na patelni rozgrzewamy olej, dodajemy cebulę, mięsko i ryż. Smażymy ok. 10 minut. Doprawiamy solą, pieprzem, pietruszką. Nadzienie umieszczamy w wydrążonych paprykach i zakrywamy kapelusikiem.

sos:
W garnku rozpuszczamy smalec dodajemy cebulę i rozgnieciony czosnek. Po ok. 7 minutach smażenia dolewamy wodę i koncentrat. Doprawiamy do smaku solą, pieprzem, kostką, cukrem.Gotujemy ok 15 minut. W tak przygotowanym sosie układamy papryki. Całość zapiekamy lub gotujemy pod przykryciem ok 50 minut.

Moje uwagi:

Jeśli ktoś lubi gęste sosy można wyciągnąć 2 papryki pod koniec gotowania i zagęścić sos maką, dodając także śmietanę. Jednak mi odpowiada taki niezagęszczony sos.

Jeżeli komuś przeszkadza odrywająca się skórka od papryki, to zamiast tej dużej papryki, najlepiej użyć naszą polską żółtą stożkową paprykę.Co prawda do takiej wejdzie mniej nadzienia, ale ta papryczka jest delikatniejsza.

PYCHAAAAA


 

Załączniki

  • P8020295.JPG
    P8020295.JPG
    108.9 KB · Wyświetleń: 0

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
robiłam w podobnej wersji na zeszły weekend z białej, polskiej papryki.
jak zwykle zrobiłam ogrom sosu pomidorowego, ale uwielbiam, także było co wcinać.
icon_smile.gif
 

wika

Member
Cze 22, 2006
3,636
0
36
Muszę koniecznie zapisać przepis - czaję się już od dwóch lat żeby coś w ten deseń w papryce przygotować a tu proszę - gotowiec na mnie czeka
fiesgrins.gif

I jeszcze jak smakowicie wygląda
lecker.gif
 

wika

Member
Cze 22, 2006
3,636
0
36
Zrobiłam
mniam.gif
mniam.gif

Przepyszne
lecker.gif