GYROS a'la Aguś

agus87

Member
Wrz 9, 2007
22
0
0
IMG_0213.JPGIMG_0214.JPGwitam chciałabym się podzielić z wami moim przepisem na gyrosik
Składniki

- podwójna pierś z kurczaka
- średnia cebulka
- słoik ogórków konserwowych (1 l)
- puszka kukurydzy ( ja kupuję bonduelle superchrupiąca, moim zdaniem najlepsza)
- por ok 10 cm
- kapusta pekińska średniej wielkości
- mały słoiczek majonezu ( u mnie zawsze winiary)
- ketchup, ok pół szklanki, jeśli macie w tubkach to 1/3 ( ja daję pół na pół tortex i kotlin pikantny)
- PRZYPRAWA GYROS bez niej nie ma gyrosu
- sól, pieprz, odrobinka

Przygotowanie
Pierść z kurczaka myjemy, kroimy najlepiej na drobna kostke, po czym smażymy na patelni dość mocno przypiekając, przyprawiając przyprawą gyros, po usmażeniu odstawiamy do ostygnięcia. Cebulkę kroimy w drobną kosteczkę, solimy, odstawiamy. Por siekamy drobniutko, solimy, odstawiamy.
Kapustę pekińską szatkujemy, solimy, dodajemy pieprzu i odstawiamy. Ogórki kroimy w kosteczkę.
Majonez oraz ketchup mieszamy ze sobą w jakimś naczynku.

Szykujemy 2 miseczki średniej wielkości i wartswowo dodajemy:
na spodzie kurczaczek, smarujemy odrobinką ketchupu, na to cebulka, na to ogórki. Wylewamy sosik majonezowo-ketchupowy , na to kukurydza, na to por, oraz kapustka pekińska.
Z wierzchu można posypać pietruszką

Sałatka jest najlepsza na drugi dzień kiedy wszystkie składniki sobie ponachodzą
Sałateczka jest przepyszna i wszystko domowniki za nią przepadają.
lecker.gif
Pozdrawiam


Smacznego!!!!
 

Załączniki

  • IMG_0213.JPG
    IMG_0213.JPG
    3 MB · Wyświetleń: 0
  • IMG_0214.JPG
    IMG_0214.JPG
    2.9 MB · Wyświetleń: 0

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Napewno pyszna
icon_smile.gif

Pierś z kurczaka będzie jeszcze lepsza jak ją sporo wcześniej pokroisz, skropisz oliwą i obficie posypiesz przyprawą gyros dokładnie mieszając.
Polecam - robię tak w "swoim" gyrosie
icon_wink.gif
 

agus87

Member
Wrz 9, 2007
22
0
0
Cinka @ 9 Oct 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=599307Napewno pyszna
icon_smile.gif

Pierś z kurczaka będzie jeszcze lepsza jak ją sporo wcześniej pokroisz, skropisz oliwą i obficie posypiesz przyprawą gyros dokładnie mieszając.
Polecam - robię tak w "swoim" gyrosie
icon_wink.gif
hmmm no mysle ze nastenym zem tak zrobie:) ja tez uwielbiam gyros , moj tz jak i jego tata wchlaniaja go talerzami:)